NIE MA GOŁOWKINA, NIE MA PEŁNEJ WYPŁATY DLA CANELO?

Boks w czasach pandemii - platforma streamingowa DAZN idzie na wymianę ciosów z Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO).

Sławny Meksykanin ma gwarantowane 35 milionów dolarów za walkę. Problem w tym, że płacące jego gaże DAZN jest niezadowolone z jakości jego rywali. Były naciski na dopełnienie trylogii z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO), jednak Canelo nie śpieszył się do trzeciej randki z Kazachem.

Kilkadziesiąt godzin temu federacja WBC wyznaczyła Alvareza do walki z Avni Yildrimem (21-2, 12 KO) o wakujący pas WBC kategorii super średniej. Natychmiast zablokowała to platforma DAZN, domagając się lepszego przeciwnika. Teraz DAZN chce zapłacić zaledwie połowę tego, co normalnie powinna płacić Canelo, czyli "tylko" 17,5 miliona dolarów. A jeśli Alvarez chce zarabiać ustalone wcześniej pieniądze, w następnej walce będzie musiał znów podjąć rękawicę z Gołowkinem, którego z kolei czeka starcie z naszym Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: samqualis
Data: 21-08-2020 14:15:33 
17,5 miliona dolarów za tak łatwą walke na ktorej sie nawet nie zmeczy? Canelo powinien to brac a potem po raz trzeci obić tego bumobijce z kazachstanu. z drugiej strony skoro DAZN podpisalo konkrakt to powinni sie go trzymać , ciekawe co z tego wszystkiego wyjdzie
 Autor komentarza: MLJ
Data: 21-08-2020 15:04:59 
"Były naciski na dopełnienie trylogii z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO), jednak Canelo nie śpieszył się do trzeciej randki z Kazachem" - Przecież to norma. A zwłaszcza wyjątkowo długo koksiarz zbierał sie do pierwszego pojedynku, wielokrtonie wczesniej obsrywając zbroję, zmieniajac w popłochu kategorie wagowe, czy obrażając sie na federacje zmuszające go do poddania się testom na doping. W trzeciej walce Golovkin nie będzie już faworytem, ale rudy musi go pokonać wyraźnie, by zmazać plamę po dwóch łomotach
Fajnie że DAZN nie da się rudemu szmaciarzowi i nie godzi się na płacenie horrendalnych kwot za kolejnego po Fieldingu słabiaka. Zresztą jak nie będzie to turek, to będzie Ryder lub Quigley. Jak nie zawodnicy starzy, to po prime czy wyciągany z 140 funtów Khan..A i tak w większości muskiał go ratować wałek..
 Autor komentarza: samqualis
Data: 21-08-2020 17:55:25 
"wyciągany z 140 funtów Khan"

tylko ze Khan w 140lbs walczyl ostatnio 8 lat temu xD to faktycznie wyciagniety ze 140 funtów haha co za typ
 Autor komentarza: Marduk
Data: 21-08-2020 18:14:03 
Zawalczył by Canelo z Callum Smithem, a nie wydziwiał.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 21-08-2020 20:06:23 
za młody, w prime, za duży. Tacy nie są brani przez rudego. Jak Smith ze trzy raz przegra, to będzie atrakcyjnym rywalem.. A tak powaznie, to zawalczyłby z Saundersem i nikt nie miałby pretensji.
No ale trzeba sie pogodzić że będzie Ryder, Quigley albo Yldrim.. a najlepszym wypadku Murata.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 21-08-2020 20:43:53 
Brawo DAZN. Ukrocic dyktat Meksykanskiej Wolowiny, ktoremu sie wydaje, ze zostal krolem Meksyku. Oczywiscie dla DAZN trudny temat, bo kontrakt jest kontraktem, ale moim zdaniem do podwazenia w USA - ze wzgledu na niedostarczanie produktu o oczekiwanej jakosci (=wartosci). Canelo po prostu nie raczy zaoferowac tego co powinien, tylko lajdaczy sie z ubitymi/przepitymi Kowaliowami. I kto by pomyslal, ze Meksykanska Wolowina bedzie jeszcze potrzebowal GGG? Jeszcze niech DAZN wplynie na obsade sedziowska i moze byc ciekawie. GGG, Smith, Saunders, a nie zenujacy rywale z trzeciego rzedu.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 21-08-2020 21:04:54 
Do tej pory na DAZN - Fielding, Jacobs i Kowaliow. Unifikacja tytułów w średniej, pasy w super średniej i półciężkiej więc wygląda to naprawdę bardzo dobrze i jeśli chodzi o dwóch ostatnich rywali imponująco. Połowa tego co powinien mieć gwarantowane wygląda naprawdę mało poważnie.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 21-08-2020 21:06:54 
Podaj nazwiska rywali trzeciego rzedu z ktorymi walczyl Canelo , czekam;)
 Autor komentarza: mpjzb
Data: 21-08-2020 23:32:52 
"Do tej pory na DAZN - Fielding, Jacobs i Kowaliow. Unifikacja tytułów w średniej, pasy w super średniej i półciężkiej"

No proszę, mówić o Fieldingu że miał pas w super średniej, to tak jakby Charra nazywać obecnym czempionem w HW. Tylko jakieś Janusze co oglądają boks sporadycznie uwierzą w takie gadki. No ale wiadomo, Janusze na takich walkach to pewnie z 70% kibiców, więc taki marketing im się opłaca.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.