DE LA HOYA: ZATĘSKNIŁEM ZA BOKSEM, WRACAM NA PRAWDZIWE WALKI!

Jak widać Oscar De La Hoya (39-6, 30 KO) nie żartował w lipcu, gdy mówił o możliwym powrocie na ring. Teraz powtórzył deklarację zakończeniu sportowej emerytury w wieku czterdziestu siedmiu lat.

"Złoty Chłopiec" to jeden z największych mistrzów w historii. Wspaniałą karierę zaczął od złota olimpijskiego w Barcelonie. Jako zawodowiec zdobył mistrzostwo świata w sześciu różnych kategoriach - w każdej od super piórkowej aż do średniej. Problem w tym, że nie widziano go między linami od 2008 roku.

- Tak, te plotki są prawdziwe. Wkrótce rozpoczynam sparingi. Tęsknie za ringiem i boksem, który dał mi tak naprawdę wszystko co dziś mam. Po prostu stęskniłem się i wracam na normalne, prawdziwe walki - mówi jeden z najwybitniejszych pięściarzy w historii. Oscar wyglądał źle w ostatniej przeprawie z Mannym Pacquiao, jednak problemem miał być wtedy umowny limit, na jaki zgodził się w kontrakcie.

- Przecież ja schodząc wtedy do 145 funtów (65,75kg) byłem cieniem samego siebie. Minęło dużo czasu, ale mój jab jest szybszy niż kiedykolwiek. Muszę tylko dopilnować, bym był bardzo dobrze przygotowany fizycznie. Zajmie mi to jeszcze kilka tygodni - kontynuował De La Hoya, który nie boi się rywalizacji z dużo młodszymi zawodnikami.

- Obecni pięściarze są na niższym poziomie niż 15-20 lat temu. Żądają wielkich pieniędzy, tylko zapominają, że najważniejszy jest ciężki trening. I to jest moja przewaga, bo ja wiem na czym polega ciężki trening, a przy tym jak mądrze trenować. Wiem też, jak mądrze walczyć. Oni boksują dla pieniędzy, ja dla chwały, i to jest najważniejsza różnica. Zamierzam rywalizować z najlepszymi w przedziale od wagi junior średniej do średniej - zakończył De La Hoya.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 20-08-2020 12:05:05 
Ten rzekomo niższy poziom obecnych pięściarzy niż 15-20 lat temu to i tak za wysokie progi dla Oscara na poważne prawdziwe walki. Chyba, że ma na myśli "prawdziwe" walki w stylu rosyjskiej wyprawy Mickeya Rourke.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 20-08-2020 20:28:08 
Koks był walony mocno w nochal, stąd te pomysły i wybujała pewność siebie. Całe szczęście, że jak z niego zejdzie to szybko to odszczeka.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 20-08-2020 20:32:13 
"mój jab jest szybszy niż kiedykolwiek" - cos sie przepalilo w umysle ODLH jednak...
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 20-08-2020 22:18:54 
No to dwóch przeciętnych czterdziestolatków na przetarcie i solówa z Gienkiem a przed walką obowiązkowo kreska koksu na lepszą szybkość
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 20-08-2020 23:34:13 
Za mało szumu wokół GBP ... i trzeba podkręcić atmosfere. Zaczepi floyda ten Mu odpyskuje i Mu pociśnie kmod Damskich bokserów, popdzekomarzają się i sprónują znów zarobić na Floyd Vs Ryży i tyle z tego będzie no floyd skorzysta z okazji i za jakieś 16 mln zrobi pojazówe z japońcem z piąyej ligi w nieznanej nikomu federacji i jak zwykle zwycięzca będzie jeden ...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.