KTO DLA YILDIRIMA W WALCE O WAKUJĄCY PO BENAVIDEZIE PAS WBC?

Władze World Boxing Council jutro wyłonią rywala dla Avni Yildirima (21-2, 12 KO) w starciu o wakujący pas kategorii super średniej (76,2kg). A chętnych nie brakuje.

Szukający długo odpowiedniego rywala Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO) w normalnych okolicznościach nie pomyślałby nawet o potyczce z Turkiem, jednak teraz będzie on łakomym kąskiem. Panujący dotąd na tronie WBC David Benavidez (23-0, 20 KO) już przed weekendem wiedział, że po wygranej nad Roamerem Angulo (26-2, 22 KO) będzie musiał w kolejnej walce spotkać się z Yildirimem. To był nakaz federacji. Benavidez wygrał, tylko dzień wcześniej nie zrobił wymaganego limitu. Stracił tytuł, a Turek został obowiązkowym challengerem.

Benavidez chce, by władze WBC wyznaczyły do tej walki właśnie jego, ale przecież dopiero co pokpił sprawę i raczej odpadnie w tym wyścigu po walkę z Yildirimem.

Zainteresowany jest więc Canelo i Benavidez, lecz swojej szansy szukają również Callum Smith (27-0, 19 KO) - champion WBA, a także Azizbek Abdugofurow (13-0, 5 KO). Na kogo wskaże WBC? Poczekajmy do jutra...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-08-2020 13:18:29 
O Wakat powiinno bić się dwóch najwyżej w rankingu dostepnych zawodników. Ale nie zdziwie sie jak będzie to rudy..W końcu to WBC
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 18-08-2020 13:45:54 
WBC wskaże na pieniądze - jak zwykle. Pytanie tylko czy rudy ma ochotę?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.