ELLERBE: GOLDEN BOY NIE POZWOLI NA WALKĘ CANELO vs BENAVIDEZ

Wciąż nie wiemy, z kim zmierzy się w kolejnej walce jeden z najlepiej zarabiających pięściarzy i lider większości rankingów bez podziału na kategorie, Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO). Meksykanin miał wystąpić 12 września, ale ten termin jest już nieaktualny. Tymczasem dyrektor generalny grupy Mayweather Promotions, Leonard Ellerbe wypowiedział się na temat walki Canelo z niedawnym mistrzem WBC wagi super średniej, Davidem Benavidezem (23-0, 20 KO).

BENAVIDEZ POROZBIJAŁ I ZASTOPOWAŁ ANGULO >>>

- Canelo vs Benavidez to świetne zestawiene stylów, ale grupa Golden Boy nigdy nie pozwoli na ten pojedynek. Benavidez jest duży, silny i szybki, spełnia wszystkie warunki, które są niebezpieczne dla Canelo. Oczywiście Saul jest kapitalnym zawodnikiem i ma masę doświadczenia, bo walczył z Floydem Mayweatherem, ale w niektórych walkach nie byłby w dobrej pozycji, dlatego Golden Boy nie wystawia go w takich starciach. To dla nich komplement, to świadectwo tego, że są bardzo dobrzy w zestawianiu bokserów - powiedział Ellerbe.

- Moim zdaniem zarówno Caleb Plant (mistrz IBF - przyp.red.), jak i Benavidez wygrywają z Canelo, a on jest bossem i nie będzie szedł na zderzenie ze ścianą, może sobie wybierać do woli. Wypracował sobie taką pozycję. Czy mógłby wejść z Benavidezem do półdystansu lub zwarcia i obrabiać mu korpus? Teoretycznie tak, ale Benavidez to nie jest zwykły zawodnik. Ma niesamowicie szybkie ręce - dodał jeden z najbardziej wytrawnych graczy bokserskiego biznesu, znany m.in. z bezgranicznego zaufania, jakim darzy go sam Floyd Mayweather Jr.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 17-08-2020 17:58:15 
Ja czekam na walkę Planta z Benavidezem i sercem będę za Calebem..
 Autor komentarza: samqualis
Data: 17-08-2020 18:54:07 
David Benavidez to mega talent, sam garnek porownuje go do prime Roy Jones Jr(!) a chlopak ma dopiero 23 lata ..obserwujcie go bo napewno namiesza w swiatowym boksie
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 17-08-2020 21:55:51 
Samqualls, namiesza ale w jakiej wadze. Myśle ze do 168 jest mu super cieżko zaś za chwile stanie się niemożliwe. W polciezkiej jest Bivol i Beterbiev ale tu nie ma kasy do tego Canelo aż tak w górę, dla zawodników w prime nie pójdzie czyli dla kasy zostaje Davidowi się dusić w SS. Prucz Cynamona kilka naprawdę świetnych walk do zrobienia, Smith, Javobs, Saunders, Plant czy Czudinow. Czekam na walkę z Plantem, oni się nie lubią do tego będzie zderzeniebtemperamentow, faworytem i to sporym dla mnie facet z Rentom
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.