FURY vs WILDER III: RÓŻNICA ZDAŃ MIĘDZY ARUMEM I WARRENEM

2020-08-11, Redakcja, TalkSport, BT Sport

Promotorzy mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), Bob Arum i Frank Warren nie zgadzają się w sprawie planowanej niedawno na grudzień trzeciej walki Brytyjczyka z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). Według Aruma ten pojedynek może się opóźnić, a Warren naciska na walkę w tym roku, w czym wspiera go sam Fury.

EDDIE HEARN: DO WALKI FURY vs WILDER III MUSI DOJŚĆ W TYM ROKU >>>

- Federacja WBC zaakceptowała trylogię, która jest zapisana w kontrakcie. Mamy zatem podstawę do tego, by można było nieco opóźnić trzecią walkę Fury'ego z Wilderem. Ta walka to w USA wielki pojedynek, a Dillian Whyte (obowiązkowy pretendent WBC, który został wyznaczony do walki z Furym do końca lutego - przyp.red.) jest w Stanach kompletnie nieznany. Nikt o nim nie słyszał. Eddie Hearn (promotor Whyte'a i mistrza IBF, WBA i WBO Anthony'ego Joshuy - przyp.red.) mówi jedno dziennikarzom, a drugie promotorom (...) Nie jesteśmy niewdzięcznikami. Dostaliśmy szansę od Wildera i nie będziemy się teraz od niego odwracać. Naszym celem jest teraz walka z Wilderem, a potem dwie walki z Joshuą. Te wszystkie obowiązkowe obrony to tak naprawdę pierdoły. Dążymy do tego, co chcą oglądać ludzie - powiedział Arum (szef grupy Top Rank), co spotkało się z reakcją Warrena.

- Rozmawiałem z Furym w poniedziałek rano. Był sfrustrowany ukazaniem się wywiadu z Arumem. Ja nie miałem o tym wywiadzie pojęcia. Fury powiedział mi: chcę walczyć w tym roku. Moją pracą jest teraz zapewnienie mu tegorocznego pojedynku. Fury nie będzie czekać i walczyć dopiero w lutym 2021, będzie walczył w 2020. Z Wilderem lub z kimś innym - powiedział Warren.

- Postawmy sprawę jasno: walką, którą wszyscy chcą zobaczyć, jest pojedynek Fury vs Joshua. Nie chcę słyszeć o żądaniach Whyte'a i reszty. Dajmy kibicom to, czego chcą (...) - podsumował temat szef grupy Queensberry Promotions.

<< Powrót na stronę główną <<