PACQUIAO NIE ZAMIERZA RYZYKOWAĆ WALKI Z GOŁOWKINEM

Dwa miesiące temu Freddie Roach - wieloletni trener Manny'ego Pacquiao (62-7-2, 39 KO), stwierdził, że jego pupil mógłby uporać się z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO), który od lat sieje terror w wadze średniej. Sam Filipińczyk nie podchodzi już jednak zbyt ochoczo do takiej konfrontacji.

"Pac-Man" pierwszy tytuł mistrzowski zdobył w 1998 roku, jeszcze w dywizji muszej! Potem skakał po limitach i podbijał kolejne kategorie. Najwyżej dotarł w 2010 roku, gdy bijąc przez dwanaście rund Antonio Margarito sięgnął po pas WBC wagi junior średniej (różnica 19 kilogramów pomiędzy muszą a junior średnią). Do wagi średniej, a już tym bardziej na walkę z Gołowkinem, Manny jednak się nie wybiera.

- Waga średnia to byłoby lekkie szaleństwo i będę mu to odradzał, z drugiej jednak strony kiedy w przeszłości awansowaliśmy do wagi półśredniej, myślałem podobnie. A przecież udało się. Pacquiao wciąż jest w znakomitej formie i walka z Gołowkinem jest realna - stwierdził na początku czerwca Roach.

- Dopóki walka odbędzie się w wadze półśredniej, mogę zaboksować z każdym. Każdy rywal powyżej tego limitu będzie dla mnie zbyt duży. Dobrze poradziłem sobie z Margarito, ale już wtedy czułem, że jest dla mnie stanowczo za duży. Może gdyby Gołowkin zszedł do kategorii junior średniej, lecz on nigdy nie zadeklarował takiego pomysłu. Nie chcę iść wyżej niż półśrednia - stwierdził stanowczo filipiński senator.

5 NAJLEPSZYCH NOKAUTÓW PACQUIAO >>>

W ostatnim występie - w lipcu ubiegłego roku, "Pac-Man" pokonał na punkty mistrza WBA wagi półśredniej, Keitha Thurmana (wtedy 29-0).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 07-08-2020 07:33:48 
I bardzo dobrze że nie zawalczy z GGG i mam nadzieje że do Crawforda też nie wyjdzie, Many już swoje udowodnił, kasy zarobił w opór więc nie warto ryzykować zdrowiem na koniec kariery.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 07-08-2020 12:23:34 
Tak szczerze to przydałaby się Manny'emu na koniec kariery walka z Khanem, którego najprawdopodobniej skończyłby efektownie..
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 07-08-2020 12:26:01 
Z Khanem chętnie zobaczę chociaż 10 lat za póżno
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-08-2020 12:42:34 
Lepiej późno niż wcale,ale takie zestawienie bardzo dobrze by się sprzedało, a i obaj zarobiliby sporo. Pacquaio dla Crawforda to wystawienie legendy na niechybne ścięcie, nie ta lata i możliwości, niech dogada się z Amirem, wygra i odejdzie w glorii chwały.Taka walka na pewno byłaby ciekawa, w końcu szybko-ręki szklany Khan do momentu trafienia przeważa i stanowi zagrożenie dla przeciwnika.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 07-08-2020 15:49:10 
Dobrze, że sam Pacquiao ucina temat, bo Gołowkin nie miałby żadnych skrupułów żeby wyciągnąć malutkiego Pacmana do średniej, tak samo jak to zrobił wcześniej z Brookiem. Już pomijając fakt, że tego typu walki są obrzydliwe to nie zasłużył Manny żeby się żegnać w ten sposób.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 07-08-2020 16:21:55 
Polakos dokładnie! Brook po tej walce był już cieniem samego siebie.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 07-08-2020 16:53:17 
To jeszcze teraz przypomnijmy kto wyciągnął defacto 140 funtowego Khana do wagi średniej :)
Tak na margniesie to Brook był w zastępstwie Eubanka jr. który obsrał temat, podobie jak Alvarez przez długi czas przed Golovkinem.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 07-08-2020 17:17:41 
Troll Polakos jak zwykle wymyśla jakieś bzdety o Golovkinie, a zapomina o taktykach swojego rudego idola,
No to mamy freak fight :
Amir Khan - zawodnik 147 funtowy, a tak naprawdę 140 funtowy, po paru nokautach i wielu nokdaunach, po swoim prime, zawodnik szklany ze słabą obroną sztucznie napompowany do 155 funtów, walczący z gościem który pewnie w dniu walki plasowwał się w okolicy limitu wagi półcięzkiej, czyli z 15 funtów więcej niż.

Gdyby Alvarez nie spieprzał w popłochu przez kazachem, to po Cotto byłby Golovkin, a nie walki, które nie powinny mieć nigdy miejsca.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 07-08-2020 18:06:41 
PACQUIAO vs golovkin hahaha.
To moze kazach zejdzie w dol skoro nigdy nie mial jaj pojsc w gore, w sumie to on nawet w swojej kategorii nie slynie z wyzwan xD
 Autor komentarza: gerlach
Data: 07-08-2020 20:01:17 
Golowkin by go przestawial podmuchami ciosow. Z dr str Giena scinajacy wage, odwadniajacy sie, zeby w dniu walki wazyc 6kg wiecej jak Canelo...dajmy spokoj. Walczyc powinni ze soba goscie o zblizonych gabarytach.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.