SOKOŁOWSKI LŻEJSZY OD KOSOBUCKIEGO - W TLE MISTRZ OLIMPIJSKI!

Jutro na ringu w Mińsku bardzo trudne zadanie czeka Kamila Sokołowskiego (9-17-2, 3 KO). Naprzeciw niego stanie jeden z ciekawszych prospektów wagi ciężkiej, Żan Kosobucki (13-0, 12 KO). Ale z drugiej strony Kamil to jeden z lepszych i twardszych journeymanów królewskiej kategorii.

Kazach ma na rozkładzie takie gwiazdy ringów olimpijskich jak Wasilij Lewit, Mahammadrasul Madżidow czy Guido Vianello. W tym roku związał się kontraktem promotorskim z grupą Universum Box-Promotion, która próbuje reaktywować swą działalność i wrócić na salony bokserskiego świata. Faworyt oczywiście jest jeden, ale "Sokół" nigdy nie składa broni i zrobi wszystko, by sprawić kolejną niespodziankę. A ma już ich kilka na koncie...

POLSKA WAGA CIĘŻKA (CZERWIEC 2020) >>>

Póki co obaj spotkali się podczas ceremonii ważenia. Polak wniósł na skalę 103 kilogramy, a jego rywal 104,5 kg.

Kamil dogadał się z Krystianem Każyszką na występ 2 października na gali w Kościerzynie. Ale wcześniej... Oczywiście zdecydowanym faworytem jutrzejszego starcia jest Kazach - to już ustaliliśmy. Obóz Polaka wybiega jednak lekko w przyszłość i pojawił się temat jego ewentualnej walki z mistrzem olimpijskim wagi super ciężkiej, Tonym Yoką (7-0, 6 KO). Wystarczy "tylko wygrać" z Kosobuckim. Zresztą Yoka też ma trudne zadanie przed sobą, bo 25 września spotka się ze swoim rodakiem, twardym Johannem Duhaupas (38-5, 25 KO).

Nachwaliliśmy się już mocno Kosobuckiego, lecz jeśli nie widzieliście go jeszcze w akcji, poniżej prezentujemy Wam jego demolkę sprzed dziewięciu miesięcy na Agronie Smakicim, (wtedy 15-0, 13 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 03-08-2020 14:41:47 
A może Sokołowski dla Szpilki w powrocie gita do HW, bo z tego co słyszałem w jakimś z wywiadów Artek znów wazy poro ponad 100 kg..
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 03-08-2020 15:17:12 
Przeciez Sokolowski by zabil Szpilke 🤣 Szpilka musi dostac stylowego zolwia, ktory ciosu nie umie wyprowadzac, Sokolowski umie przyjac, wiec poszedlby na Szpilke i by go skonczyl przy linach.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 03-08-2020 18:13:58 
O ile sobie dobrze przypominam, to po wygranej ze Smakicim Kosobucki wykonał salto w ringu. Wśród bokserów HW taka umiejętność to chyba rzadkość.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 03-08-2020 20:12:40 
Nasz Polski Falcon rekordem nie straszy, ale gdyby jego rekord wyglądał odwrotnie czyli 17-9, albo chociaż jakoś by ten rekord wyrównał to jego kariera też inaczej by się toczyła. On ma chyba jakieś wahania formy, bo na tym turnieju Ultimate Boxxer mógł śmiało zawojować a pokazał klincze i przestoje, przez co wyboksował go utuczony cruiser z którym mógł łatwo wygrać, tym bardziej że walki były tylko 3 rundowe.
Zdziwiłbym się jakby wygrał tą walkę w Mińsku.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 03-08-2020 20:33:36 
Zerknąłem na tego Kosobuckiego na YT - nie jest to duży pięściarz na dzisiejszą HW, ale łatwość i szybkość zadawania ciosów robi wrażenie. Inna sprawa, że z nikim dotąd nie walczył, więc łatwo mu było dobrze wyglądać na tym tle.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.