TRYC DOSTAŁ OFERTĘ Z NIEMIEC - W STAWCE PAS IBO INTERNATIONAL

Nieaktywny od listopada ubiegłego roku Mateusz Tryc (9-0, 5 KO) dostał propozycję walki o interkontynentalny pas IBO wagi półciężkiej. Pojedynek miałby odbyć się na terenie Niemiec. Tryc na Twitterze podał nazwisko potencjalnego rywala, który w swoim bilansie nie ma ani jednej przegranej. 

- Dostałem propozycję walki z Alexandrem Rigasem na terenie Niemiec o pas IBO Intenational. Pewnie nic z tego nie wyjdzie, ale fajnie, że powoli zostaje dostrzegany - napisał w mediach społecznościowych Tryc, który w boksie zawodowym związany jest z grupą Knockout Promotions - to właśnie na galach tej stajni 29-letni pięściarz w ostatnim czasie występuje.

Jeszcze dwa tygodnie temu pięściarz informował kibiców, że pojawił się termin jego najbliższego pojedynku i czeka na jego potwierdzenie. Prawdopodobnie chodziło o jedną z najbliższych gal Andrzeja Wasilewskiego. Wspomniał również, że rozbrat z ringami zawodowymi trwa już 9 miesięcy. W swoim ostatnim występie 30 listopada 2019 roku w Zakopanem Tryc przekonywująco pokonał na punkty na dystansie ośmiu rund Shakeela Phinna. 

Alexander Rigas (10-0, 5 KO) ma 28 lat i mieszka w Monachium. Na zawodostwie zadebiutował w lipcu 2017 roku. Boksuje na galach organizowanych przez mniej znane niemieckie grupy promotorskie. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 02-08-2020 19:40:55 
Ciekawa propozycja, tylko kategorię wyżej. W takim wypadku chyba nie ma co się na to porywać i nie będę krytykował odmowy.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 02-08-2020 20:48:14 
Aż mnie zatkało, gdy przeczytałem tytuł. Tryc o pas IBO z jakmś Rigasem? Przecież IBO to nie jest kanapowa federacja i byle kogo do walki o pas mistrzowski nie wyznacza. Z Polaków mistrzem IBO był tylko Fonfara. Dopiero w tekście pisze, że chodzi o IBO International, a nie IBO World, a to duża różnica. Dla przykładu posiadaczem IBO World w ciężkiej jest Anthony Joshua, a IBO International - Raphael Tronche.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 03-08-2020 07:52:14 
IBO to pasek .Pas mistrza to WBC,WBA,IBF,WBO .Reszta to paski bez historii.
 Autor komentarza: khorne
Data: 03-08-2020 09:23:45 
obecnie pas mistrza to chyba tylko IBF i WBO. WBA przez multum pasów "mistrzowskich" w jednej kategorii wagowej jest zdyskwalifikowana na starcie, WBC przez protekcje pupilków i niestosowanie się do swoich regulaminów dotyczących obowiązkowych obron również.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 03-08-2020 09:30:01 
Najbardziej prestiżowy tytuł to jest pas mistrzowski The Ring :) i jest w obecnej formie najstarszy - o ile się nie mylę to magazyn wręczył pierwszy Dempseyowi. Więc jeśli chodzi o historię to sięga ona tutaj lat 20 dwudziestego wieku a nie 60 czy 80 co najwyżej na bazie starych federacji typu NBA lub utworzonych przez ludzi którzy odeszli z innych federacji (z powodu niewygrania wyborów)lub przez biznesmenów z jakiś południowoamerykańskich państewek. Trudniej też The Ring posądzić, że bierze w łapę aby usankcjonować jakąś kontrowersyjną walkę o pas - np dać 1000 dni urlopu od obowiązkowej obrony itp.
 Autor komentarza: khorne
Data: 03-08-2020 09:35:33 
The Ring nie posądza się, że bierze w łapę z innego względu. Sprawdź kto jest właścicielem The Ring, a później wysnuj sam wnioski ;)
 Autor komentarza: khorne
Data: 03-08-2020 09:40:26 
żeby była jasność i tak cenię The Ring mimo powiązań biznesowych z jedną grupą promotorską bardziej niż takie WBC ;)
Jak w gre wchodzą duże pieniądze i polityka, trudno na dłuższą metę być niezależny
 Autor komentarza: Hugo
Data: 03-08-2020 09:48:06 
Nie twierdzę, że posiadacz IBO World to pełnoprawny mistrz świata, ale nie można też tej federacji traktować na równi z jakimś Global Union, czy innym BUBU, które co roku powstają i znikają, a byle bum może zostać u nich championem. Według mnie IBO to jest podobna ranga, jak np. WBA interim lub WBC Silver (i wyraźnie wyższa od EBU). Zapewnia rozpoznawalność i stanowi dobrą odskocznię do walk o lepsze trofea.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 03-08-2020 10:11:52 
Ale nawet ten właściciel - skądinąd świetny niegdyś bokser a teraz krętacz, nie ośmielił się jednak gmerać nachalnie w strukturach tego zasłużonego pisma. Przynajmniej nie ma efektu TVP :)
 Autor komentarza: khorne
Data: 03-08-2020 10:20:16 
true, na razie wygląda to akceptowalnie, mimo pewnego lekkiego podkręcania swoich zawodników, jest to robione w sposób subtelny i z wyczuciem dobrego smaku ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.