JOSHUA vs PULEW (I GŁOWACKI vs OKOLIE) 5 LUB 12 GRUDNIA

Redakcja, Sky Sports

2020-07-29

Po odwołaniu czerwcowego terminu robiono wszystko, by walka odbyła się jak najszybciej. Wygląda jednak na to, że Anthony Joshua (23-1, 21 KO) i Kubrat Pulew (28-1, 14 KO) poczekają aż do grudnia!

Wszystko potwierdza promujący mistrza IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej Eddie Hearn. Ma to być początek miesiąca. Tak więc champion, który chciał boksować regularnie i często, wyjdzie ostatecznie do ringu po rocznej przerwie.

Anglik rozpoczyna właśnie obóz przygotowawczy. Potrwa on dłużej niż zazwyczaj, ale z powodu lekkiego urazu kolana zrobił sobie wcześniej krótki urlop, podczas którego spotkał się na ulicy z Tysonem Furym. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy, że Joshua i Pulew pierwotnie mieli się już spotkać w 2017 roku. Wtedy Bułgar nabawił się kontuzji i zastąpił go Carlos Takam. Kolejnym terminem był 20 czerwca oraz 25 lipca. Obie te daty odpadły z powodu pandemii koronawirusa. Szef grupy Matchroom wspominał coś o gali na przełomie października i listopada, lecz teraz przyznaje, że pojedynek odbędzie się na początku grudnia - konkretnie 5 lub 12 grudnia. A więc czekamy...

Dla nas to również ważna informacja. Dowiedzieliśmy się bowiem przedwczoraj, że podczas gali Joshua vs Pulew dojdzie do wyczekiwanej przez polskich kibiców potyczki Lawrence'a Okolie (14-0, 11 KO) z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) o wakujący tytuł mistrza wagi junior ciężkiej federacji WBO.