HEARN: WALKA GŁOWACKI vs OKOLIE NA GALI JOSHUA vs PULEW

Redakcja, TalkSport

2020-07-27

Jak zdradził promotor Lawrence'a Okolie (14-0, 11 KO) - Eddie Hearn - do zarządzonego przez federację WBO pojedynku o wakujące mistrzostwo świata wagi cruiser między Okoliem i byłym mistrzem świata, Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO), dojdzie na gali, której walką wieczoru będzie mistrzowska konfrontacja wagi ciężkiej Anthony Joshua vs Kubrat Pulew. Jej stawką są będące w posiadaniu AJ'a pasy IBF, WBA i WBO.

Nie znamy jeszcze dokładnego terminu gali Joshua vs Pulew, jednak mówi się, że to wydarzenie będzie miało miejsce na przełomie listopada i grudnia w Londynie. Joshua zmagał się niedawno z kontuzją kolana, a pandemia koronawirusa wciąż komplikowała sprawę organizacji imprez, ale wypowiedzi promotorów wskazują na to, że ww. gala powinna zostać ogłoszona do końca lata.

Przypomnijmy na koniec, że po niezwykle kontrowersyjnej walce Głowackiego (obecnie zajmującego pozycję numeru jeden rankingu WBO) z Mairisem Briedisem (czerwiec 2019) i długich staraniach strony polskiej, władze WBO nakazały rewanż, ale Łotysz zwakował pas. Mistrz Europy (EBU) Okolie jest natomiast drugi w rankingu.