JONES JR WRÓCI DLA TYSONA, HOPKINS WRÓCI DLA JONESA JR

Co powiecie na starcia emerytowanych legend? Bo na przykład Roy Jones Jr (66-9, 47 KO) jest gotów wrócić na ring na walkę z Mike'em Tysonem (50-6, 44 KO).

Tyson wrzuca regularnie filmiki z treningów, wciąż jednak nie wiadomo, w jakiej formie chce wrócić - czy tylko na walki pokazowe, czy też może da się skusić na prawdziwe potyczki. Z kolei Jones Jr trenuje innych. Obecnie najsławniejszym jego zawodnikiem jest Chris Eubank Jr, który bardzo zachwala sobie tę współpracę.

- Nie potrafiłbym odmówić ofercie takiego pojedynku. Mike jest legendą i dla niego wróciłbym ze sportowej emerytury. Nie miałem zamiaru wracać i walczyć ponownie, ale dla dobra Mike'a zgodzę się zrobić wyjątek. Zgłaszało się do niego wielu chętnych, a on wybrał mnie, jak więc mógłbym mu odmówić? - stwierdził wielki mistrz przełomu wieków wagi średniej, super średniej, półciężkiej i przez moment nawet ciężkiej. Kiedy Roy przeskoczył na jedną walkę do ciężkiej i punktując Johna Ruiza sięgnął po pas federacji WBA, pojawiła się w 2003 roku okazja na starcie Jones Jr vs Tyson. Na stole leżał kontrakt na walkę z Tysonem za 40 milionów dolarów, lecz Jones nie przyjął takiej oferty. Więcej opowiadał o tym Andre Ward, a my pisaliśmy o tym TUTAJ.

Z kolei na potyczkę z Royem ze sportowej emerytury chętnie wróciłby... Bernard Hopkins (55-8-2, 32 KO).

- Gdybym miał wrócić na ring i wybrać sobie rywala, byłby to Roy. Pokonał mnie w 1993 roku, a ja wziąłem na nim rewanż ponad szesnaście lat później. W każdej dyscyplinie znajdzie się dwóch takich zawodników, którzy z sobą rywalizują. W koszykówce był to w pewnym momencie Jordan i Thomas, a w boksie kiedyś Ali i Frazier, a potem ja i Roy. Jesteśmy po dwóch walkach na remis. Nie mamy już tego refleksu co kiedyś, mentalnie jesteśmy na innym poziomie niż wtedy, gdy mieliśmy po dwadzieścia parę lat, ale jeśli Roy tego zechce, wrócę dla niego na trzeci pojedynek - zadeklarował legendarny "Kat" z Filadelfii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 23-07-2020 10:40:02 
Ciepłe kapcie i przed telewizor dziady, albo ogródki uprawiać, a nie do ringu. ;) Aż dziwne jak to wszyscy zaczeli nagle z martwychwstawać i chcą podbijać zawodowe ringi.
Ciekawe co tak na prawdę ich do tego ciągnie? Pieniądze, chęć ciągłego istnienia w mediach czy poczucie nie spełnienia zawodowego?
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 23-07-2020 11:37:56 
myślę że w pierwszej kolejności te dziadki znów chcą zaistnieć w mediach i głowach kibiców, lubią popularność oraz profity z niej płynące, w drugiej kolejności liczą że może coś zatrybi i wpadnie jakaś spora sumka za walke, zawodowo są spełnieni, to już nie ma żadnego znaczenia
 Autor komentarza: puncher48
Data: 23-07-2020 12:14:01 
Adrenalina i bycie na świeczniku jest jak narkotyk, uzależnionym się jest do końca życia.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 23-07-2020 12:27:48 
Niby to głupie i żałosne, ale... i tak to chętnie obejrzymy.
 Autor komentarza: mpjzb
Data: 23-07-2020 13:31:35 
Pas WBC Emerit czeka
 Autor komentarza: BOXER
Data: 23-07-2020 16:51:04 
Powinni zrobić pas mistrza świata 50+ Wtedy niech się dziadki leją i bronią pasa .
 Autor komentarza: teanshin
Data: 23-07-2020 20:59:59 
Już jest oficjalnie powiedziane że Tyson zrobi 8-rundowy sparing z RJJ.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.