STĘPIEŃ vs MATYJA II: TYPY BOKSERÓW I DZIENNIKARZY

Rewanż Pawła Stępnia (13-0-1, 11 KO) z Markiem Matyją (17-1-2, 8 KO) będzie walkę wieczoru sobotniej gali KnockOut Boxing Night 11 w Augustowie, której transmisją zajmie się TVP Sport. A dziś dziennikarz tej stacji, Rafał Mandes przedstawił typy 19 osób na ww. hitowy pojedynek. W gronie typujących bokserów i dziennikarzy znaleźli się dwaj redaktorzy BOKSER.ORG.

Jakub Biłuński

Nadal jestem przekonany, że Stępień wygrał w pierwszej walce z Matyją co najmniej sześć rund i że karta sędziego Bubaka (97:93 dla Matyi) była skandalem. Nie zmienia to jednak faktu, iż walka stała na wysokim poziomie, a rewanż zapowiada się jeszcze lepiej. Szczeciński kozak kontra wrocławski rzemieślnik, naturalny swag kontra skromna solidność. Z całym szacunkiem dla podopiecznego Fiodora Łapina – Stępień jest po prostu dużo lepszym zawodnikiem niż Marek i ma zdecydowanie więcej asów w rękawie, choć zbyt często zdarzają mu się przestoje i mało efektywne manewry. Matyja może wygrać mądrą harówą od pierwszej do ostatniej sekundy, ale wymagałoby to od niego wręcz perfekcyjnego występu.

Marek musi przede wszystkim znaleźć sposób na lewy prosty i zwody Stępnia: uszczelnić gardę, obniżyć pozycję i konsekwentnie bombardować tułów. Problem w tym, że stosunkowo wolne nogi Matyi i jego przeciętna zwrotność dają Stępniowi sporo możliwości. Jeżeli Paweł utrzyma walkę na środku ringu (nie sprawiało mu to w pierwszej konfrontacji żadnych trudności), powinien ją spokojnie kontrolować. Być może warto polować na lewe sierpowe na korpus, które mogą skłonić Matyję do opuszczenia gardy. Na takie ciosy znajdzie się miejsce, ale trzeba je umiejętnie maskować, bo Marek będzie szukał okazji, by przycisnąć rywala po jego akcjach – wydłużać kombinacje, gdy Stępień wybierze zły wariant w ataku. Większa presja spoczywa na szczecinianinie, który chce raz na zawsze udowodnić swoją wyższość nad Matyją i ruszyć po wieczną chwałę, "zamienić w marmur ten szary beton" jak Major SPZ. Bo liczy się tylko kozactwo. 

Typ: wyraźne zwycięstwo Stępnia na punkty.

***

Łukasz Famulski

Szukając słowa klucz dla rewanżu Stępień vs. Matyja, powiedziałbym, że będzie to "spokój". Tego moim zdaniem więcej posiada Matyja i dlatego jest moim nieznacznym faworytem. Oczywiście podpisuję się pod tym, że większy naturalny talent posiada Stępień, jednak mam wrażenie, że im więcej emocji wokół jego występów, tym mniej pewnie czuje się w ringu. Obrona przy linach Pawła robi wrażenie, ale na ciągłym pressingu rywala już nie wystarcza, co po części pokazała chociażby pierwsza walka, która mimo wszystko nie jest dla mnie wyznacznikiem, bo jestem skłonny założyć, że obaj w rewanżu będą dużo lepsi.

Scenariuszy w tej walce może być wiele, jeśli miałaby się skończyć nokautem, to Stępień raczej wygra przez nokaut na korpus, a Matyja na głowę (to jednak tylko przypuszczenia na bazie obserwacji ich walk i reakcji na ciosy). Liczę na naprawdę dobrą walkę o której długo będzie się mówiło. I jak już wspomniałem w powszechnej opinii faworytem jest Paweł, to jednak ja trochę pokerowo stawiam na prosty i skuteczny boks, a w konsekwencji wygraną na punkty Matyi.

Typ: zwycięstwo Matyi na punkty.

Wszystkie typy możecie sprawdzić TUTAJ >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 20-07-2020 21:21:51 
Stępień to większy talent, co do tego nie ma wątpliwości. Jednak Matyja chyba jest silniejszy fizycznie (nie mylić z siłą ciosu) i lepszy kondycyjnie. Jeśli będzie konsekwentnie wywierał presję, to powinien w końcowych rundach osiągnąć przewagę. Mój typ: Nieznaczna wygrana Matyji lub remis.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.