JOE GALLAGHER: CANELO I DAZN CHCĄ WALKI Z CALLUMEM SMITHEM

Mistrz świata WBA wagi super średniej, Callum Smith (27-0, 19 KO) jest w tej chwili prawdopodobnie faworytem wyścigu do walki z Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO), z którym miałby się zmierzyć we wrześniu. Trener Smitha, Joe Gallagher przedstawia argumenty przemawiające za wyborem czempiona z Liverpoolu.

- Wszystko sprzyja walce Canelo z Callumem. Od początku mówiliśmy, że nie żądamy takiej wypłaty jak Siergiej Kowaliow i Daniel Jacobs. Nie musimy dostawać jedenastu, dwunastu czy trzynastu milionów dolarów. Nie zamierzamy sprzedawać duszy. Z tego, co słyszałem, grupa Golden Boy zapłaci 35 lub 40 milionów Canelo, więc dla rywala mają przeznaczone 5 milionów - powiedział Gallagher.

- Wiem, że John Ryder kosztowałby maksimum dwa miliony, ale trudno będzie sprzedać walkę Canelo vs Ryder na Wyspach jako pojedynek, który ma otworzyć drogę dla platformy DAZN w Wielkiej Brytanii. Również w Ameryce sprzedaż może być słaba. Boks potrzebuje teraz wielkiej walki, a każdy wie, że Callum Smith to numer jeden w wadze super średniej (...) Callum nie stawia nierealnych żądań. Wiem, że Canelo chce walczyć z Callumem, tej walki chce także DAZN. Tyle - dodał trener Brytyjczyka.

W tej chwili mówi się, że głównymi kandydatami do starcia z Canelo są obok Smitha wspomniany John Ryder (Smith miał z nim w zeszłym roku bardzo ciężką przeprawę, ale ostatecznie wygrał na punkty) i Jason Quigley. Kiedy wreszcie poznamy rywala Meksykanina? Być może w tym tygodniu, gdyż pięściarze powinni zacząć obozy do wrześniowej walki najpóźniej pod koniec lipca.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 20-07-2020 18:13:11 
A nie wierzyłem, że Canelo stanie do walki ze Smithem. Jednak to jest kozak, co jakiś czas to potwierdza.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.