MAYER PEWNIE POKONAŁA JOSEPH, TERAZ WALKA Z BRODNICKĄ?

Amerykanka Mikaela Mayer (13-0, 5 KO) pokonała jednogłośnie na punkty Nigeryjkę Helen Joseph (17-5-2, 10 KO) w walce wieczoru gali Top Rank w Las Vegas. W kolejnej walce Mayer ma skrzyżować rękawice z mistrzynią świata, być może z Ewą Brodnicką (19-0, 2 KO), posiadaczką pasa WBO wagi super piórkowej.

Pojedynek Mayer vs Joseph od początku przebiegał pod dyktando dysponującej lepszymi warunkami fizycznymi i większą szybkością Amerykanki. Ćwierćfinalistka igrzysk olimpijskich w Rio kontrolowała dystans dobrą pracą nóg i ciosami prostymi, a Nigeryjka nie miała na to recepty. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 99-91 i dwa razy 100-90.

- Od dawna chcemy walki z Brodnicką, w wywiadzie po swojej ostatniej walce ona wreszcie stwierdziła, że chce się ze mną zmierzyć. Więc świetnie, zróbmy to. Koronawirus opóźnił całą sprawę, ale jesteśmy gotowi. Mogę walczyć u siebie lub w Polsce - powiedziała w czerwcu Mayer. Promotor Brodnickiej, Mariusz Grabowski potwierdzał, że ten pojedynek jest jak najbardziej realny.

W tej chwili jednak najbardziej prawdopodobne - tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Boba Aruma, promotora Amerykanki - jest starcie Mayer ze zwyciężczynią sierpniowej walki Terri Harper vs Natasha Jonas o pas WBC, który należy do Harper. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 15-07-2020 18:40:43 
Mam nadzieję, nareszcie ktoś mocniejszy dla Brodnickiej i Mayer w tej walce byłaby faworytką.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 15-07-2020 19:21:42 
Ani trochę nierealne. Grabowski na walkę poza Polską się nie zgodzi a Mayer do Polski nie przyjedzie, bo ją tu przewalą. Brodnicka wyjdzie z oponą pod szyję, jeszcze z doczepianymi przyssawkami, żeby się lepiej klinczowało a o resztę zadbają sędziowie. Mayer pójdzie po bardziej realny pas WBC, Brodnicka dalej będzie urządzała jakieś pseudo-pornopokazy, w ringu obijała jakieś przedszkolanki a Grabowski puszył się że "ma mistrzynię i należy ją szanować".
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 15-07-2020 20:10:48 
Brodnicka bez szans z Mayer, chyba że wałek w Polsce załatwiony przez Pana Grabowskiego i Pana Włocha Bilo.
Ale walka jest na rzeczy.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 15-07-2020 20:18:05 
Niech zrobią walkę z Saszą bo kto w pl zna ta Mayer?
 Autor komentarza: astarte
Data: 16-07-2020 05:45:49 
nooo, to ewa straci pasek.
 Autor komentarza: khorne
Data: 16-07-2020 12:52:37 
Ewa nie straci paska bo do walki nie przystąpi. Narobią szumu, przedstawią zaporowe warunki (rzecz jasna z obowiązkiem walki w Polsce) itp. , a gdy rywalka odmówi to będzie "chcieliśmy walczyć, to oni nie chcą".
Skoro Grabowski bał się ją wystawić na kogokolwiek dobrego, a i tak trzeba było 3 razy wałować rywalki by nie stracić rekordu - to tym bardziej nie wystawi ją do Mayer
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.