CANELO I GOŁOWKIN OTWARCI NA TRZECIĄ WALKĘ

Redakcja, Sky Sports

2020-07-12

Prezydent promującej Canelo grupy Golden Boy, Eric Gomez twierdzi, że w przyszłym roku możemy zobaczyć walkę Saul Alvarez vs Giennadij Gołowkin III. Obaj zawodnicy mają być pozytywnie nastawieni wobec planu tego pojedynku, głównie ze względów finansowych.

PIĘCIU KANDYDATÓW DO WRZEŚNIOWEJ WALKI Z CANELO >>>

- Rozmawialiśmy o trzeciej walce z Gołowkinem, byłaby niezwykle ekscytująca. Canelo jest gotowy, żeby dać kibicom ten pojedynek. Mam nadzieję, że wszystkich zaskoczymy i zorganizujemy to starcie w przyszłym roku. Obaj zdają sobie sprawę, że dwie pierwsze walki były wielkim sukcesem. Finansowo trzeci pojedynek byłby dla nich bardzo korzystny. Obaj są na niego otwarci - powiedział Gomez.

Przypomnijmy, że pierwsza walka, we wrześniu 2017 roku zakończyła się kontrowersyjnym remisem. Rok później górą był Canelo, który zwyciężył większościową decyzją sędziów. Teraz plany dwóch wielkich gwiazd są następujące: Gołowkin ma bronić tytułu IBF wagi średniej w jesiennej walce z obowiązkowym pretendentem - Kamilem Szeremetą - i już się do tej walki szykuje, choć oficjalnego potwierdzenia pojedynku wciąż nie ma. Natomiast Canelo nadal nie ogłosił rywala na wrzesień, kandydatów jest podobno pięciu: Siergiej Derewianczenko, Callum Smith, Fiodor Czudinow, John Ryder i David Lemieux.