FROCH: WHYTE ZASŁUGUJE NA WALKĘ Z FURYM BARDZIEJ NIŻ JOSHUA

Redakcja, TalkSport

2020-07-06

Były mistrz świata wagi super średniej Carl Froch twierdzi, że obowiązkowy pretendent WBC wagi ciężkiej Dillian Whyte (27-1, 18 KO) bardziej zasługuje na walkę z mistrzem świata WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) niż mistrz IBF, WBA i WBO Anthony Joshua (23-1, 21 KO).

PREZYDENT WBC: DO WALKI FURY'EGO Z WHYTE'EM MOŻE DOJŚĆ W TYM ROKU >>>

- Dla Eddie'ego Hearna (promotora Whyte'a i Joshuy - przyp.red.) i stacji telewizyjnych, Anthony Joshua jest większym nazwiskiem, jeśli chodzi o popularność wśród kibiców. To oczywiste, że jest większą gwiazdą. To jednak nie zmienia faktu, że Whyte dałby Fury'emu równie trudną walkę jak AJ. Obaj mają swoje argumenty w walce z Furym. To różne rodzaje zagrożenia. Whyte wciąż czeka na swoją szansę, to obowiązkowy pretendent - powiedział Froch.

- Jeżeli Fury wygra z Wilderem (do walki Fury vs Wilder III ma dojść pod koniec roku - przyp.red.), musi bronić pasa w walce z Whyte'em (oczywiście jeżeli Whyte wygra w sierpniu z Aleksandrem Powietkinem - przyp.red.). Ludzie chcą to zobaczyć, bo Whyte czekał bardzo długo. To wspaniała walka, ale równo mocno chciałbym zobaczyć walkę Fury vs Joshua. Kto bardziej zasługuje na walkę z Furym? Zdecydowanie Whyte. Ma serię walk ze świetnymi rywalami, jest coraz lepszy, chcemy go zobaczyć w walce mistrzowskiej, ale pod względem finansowym walka AJ-a z Tysonem ma większy sens, a w boksie chodzi przede wszystkim o pieniądze - dodał czempion na bokserskiej emeryturze, który w maju wdał się z Joshuą w medialną przepychankę.

Poszło o ranking The Sun, który przedstawiał najlepszą dziesiątkę brytyjskich zawodników ostatnich trzydziestu lat. Wybór był oczywiście subiektywny, ale Froch nie wytrzymał po tym, jak okazało się, że w rankingu zabrakło dla niego miejsca. By wyrazić swoje niezadowolenie, wybrał dziwaczny sposób - zaczął deprecjonować osiągnięcia Joshuy, który zajął miejsce dziesiąte. Joshua ostro odpowiedział, kazał Frochowi się ''zamknąć'' i od tego czasu atmosfera między nimi jest chłodna.