Archiwum wiadomości z dnia: 2020-07-05

 SASZA SIDORENKO: ZNÓW CHCĘ ZABOKSOWAĆ O PAS MISTRZYNI EUROPY

- Pandemia koronawirusa nie zmieni moich planów, wkrótce znów chcę walczyć o pas mistrzyni Europy  mówi Aleksandra 'Sasza' Sidorenko (8-0, 1 KO), która 10 lipca na gali Tymex Boxing Night 12 w Pionkach stoczy rewanżową walkę z Kariną Kopińską (13-33-4, 3 KO). W pojedynku wieczoru Międzynarodowy Mistrz Polski Damian Wrzesiński (19-1-2, 5 KO) w obronie pasa spotka się z Wenezuelczykiem Otto Gamezem (19-2, 14 KO). Transmisja w TVP Sport.MIKE TYSON DO WILDERA: DOROŚNIJ I WEŹ SIĘ W GARŚĆ!

Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) nie okazywał w przeszłości Mike'owi Tysonowi zbyt wiele szacunku, nic więc dziwnego, że ten drugi nie krył radości, gdy w lutym Wildera pobił przed czasem Tyson Fury (30-0-1, 21 KO). Teraz w ostrych słowach zwrócił się do rodaka, który szuka coraz głupszych wymówek na porażkę sprzed pięciu miesięcy.
GALA W MOSKWIE: NIESPODZIEWANY REMIS W WALCE WIECZORU

W walce wieczoru piątkowej gali w Moskwie notowany na drugim miejscu rankingu WBA wagi średniej Magomed Madijew (14-0-2, 4 KO) niespodziewanie zremisował z mocno bijącym rodakiem, Arturem Osipowem (16-2-1, 11 KO). Faworyt był aktywniejszy, ale ciosy Osipowa - a zwłaszcza kontrujący lewy sierpowy - robiły większe wrażenie. Duże kontrowersje wzbudziła punktacja (100-90, 95-95 i 95-96). A oto wyniki najciekawszych walk innych Rosjan.


HUNTER: CIĘŻKO POBIŁEM TYSONA FURY'EGO W WALCE AMATORSKIEJ

Michael Hunter (18-1-1, 12 KO) rozstał się w tym tygodniu z grupą Matchroom, a właściwie to grupa Matchroom rozstała się z nim. Teraz szuka możliwości walki we wrześniu i przedstawia swoją ostrą opinię na temat walk z dwoma brytyjskimi gwiazdami wagi ciężkiej: mistrzem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i oficjalnym pretendentem WBC, zawodnikiem Matchroom Dillianem Whyte'em (27-1, 18 KO).


WASILEWSKI O RÓŻAŃSKIM: WIERZĘ, ŻE DA KIBICOM JESZCZE MEGA DOBRE EMOCJE

Po ostatniej walce z łotewskim królem boksu Eriksem Kalasnikovsem Łukasz Różański (12-0, 11 KO) nie zebrał dobrych opinii. Kibicom nie podobają się również wypowiedzi pięściarza, który niejako dziwi się, że promotorzy chcą mu dobierać rywali. W obronę Różańskiego wziął - pewnie w jakimś stopniu dyplomatycznie - Andrzej Wasilewski, na którego galach kilka razy walczył Łukasz.


WIDEO: GOŁOWKIN CORAZ MOCNIEJ SZYKUJE SIĘ NA SZEREMETĘ

Trwają przygotowania mistrza świata IBF wagi średniej, Giennadija Gołowkina (40-1, 35 KO) do walki z obowiązkowym pretendentem, Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO). Wciąż nie znamy dokładnego terminu tego pojedynku, ale promotor Polaka, Andrzej Wasilewski twierdzi, że walka może się odbyć w październiku lub listopadzie. Tymczasem Kazach wchodzi na coraz wyższe obroty.


ZDENERWOWANY SZPILKA DO WASILEWSKIEGO: CO JEST GRANE?

- Co jest grane? Umówiliśmy się jutro na podpisanie papierka, że jeszcze jedna walka i jestem wolny - grzmi na Twitterze Artur Szpilka (24-4, 16 KO) kierując kilka słów w stronę swojego promotora Andrzeja Wasilewskiego. Panowie jakiś czas temu dogadali się i po rewanżu z Radczenką Szpilka ma być wolnym zawodnikiem. Podpisów jednak wciąż brak, a 31-latek bardzo się niecierpliwi.