KHAN NAMAWIA MAIDANĘ NA REWANŻ

Rzadko zdarza się, by zwycięzca pierwszej walki nalegał bardziej na rewanż niż ten przegrany. Ale to właśnie Amir Khan (34-5, 21 KO) rzuca wyzwanie Marcosowi Maidanie (35-5, 31 KO).

Panowie starli się blisko dekadę temu. To była wojna, w której lepszy okazał się Anglik. Wygrał nieznacznie na punkty na kartach wszystkich sędziów. Potem większe sukcesy święcił Argentyńczyk, jednak "El Chino" od prawie sześciu lat przebywa na sportowej emeryturze. Ostatnio zbił ponad 20 kilogramów i szykuje się do powrotu na ring. Khanowi zdarzały się nokauty, ale przynajmniej regularnie startował.

- Zróbmy to po raz drugi. Przekażcie Maidanie, że chcę spotkać się z nim w rewanżu. Wszystkim podobał się nasz pierwszy pojedynek, drugi też powinien być dobrą zabawą dla kibiców. Zróbmy to więc znowu - powiedział Khan.

- Mam dla niego sporo szacunku. Każdy jego cios bolał, a do tego był bardzo silny w przepychankach. Nie robił choćby jednego kroku w tył. W pierwszej rundzie trafiłem go idealnie na korpus i powaliłem na deski. To był tak mocny i precyzyjny cios, że nikt poza nim nie podniósłby się z maty. Kiedy on się podniósł, pomyślałem tylko "O Boże, teraz będzie ciężko". Jestem pewien, że nasza druga walka byłaby równie ciekawa - dodał Anglik.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 04-07-2020 19:41:32 
Maidana niech się spotka z Matthysse, co będzie dopełnieniem ich trylogii sportowej.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-07-2020 20:19:11 
A z kim to Khan nie chciał już walczy? Poza tym Khan to welter a Maidana cruiser ;)
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 04-07-2020 21:43:44 
Nadal nie rozumiem, jak szklany Khan byl w stanie wygrac z Maidana.
 Autor komentarza: tapir
Data: 05-07-2020 00:09:48 
Khan pływał pod koniec waliki, nawet Roch mówił, że chciał rzucić ręcznikiem. Jednak przetrwał kryzys i wygrał na pkt. Ta walka to klasyk, dwa odmienne style, dużo emocji. Khan w tamtym okresie był jednym z nielicznych, którzy mogli wygrać z Floydem.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 05-07-2020 09:49:21 
Khan miał zawsze niezwykłą szybkość i kombinacje. W walce z Maidaną przecież zaserwował mu na samym początku taki cios na wątrobę, że wyglądało to na koniec walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.