KAMIL BODZIOCH: JESTEM ZDECYDOWANIE SZYBSZY OD SIWEGO

- Spotkaliśmy się w Arłamowie, widać, że Marcin Siwy schudł, więc będzie dość szybki w ringu. Ale to ja jestem zdecydowanie szybszy i lepszy na nogach, a mam też czym uderzyć – mówi Kamil Bodzioch (6-0, 2 KO) przed starciem z Marcinem Siwym (20-0, 8 KO). Na gali Tymex Boxing Night 12 w dniu 10 lipca w Pionkach dojdzie do walki dwóch pięściarzy wagi ciężkiej promowanych przez Mariusza Grabowskiego. Transmisja w TVP Sport.

W czasie pandemii koronawirusa szefowie Tymex Boxing Promotion organizują pojedynek, o którym mówiło się od dawna. Z jednej strony Marcin Siwy, brązowy medalista Mistrzostwa Świata Juniorów z 2008 roku, bardzo doświadczony na amatorskich i zawodowych ringach, a z drugiej będący na początku profesjonalnej kariery Kamil Bodzioch, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów z 2016 i 2018 roku.

- Walki polsko-polskie podobają się kibicom, oni czekają na takie starcia, zwłaszcza między bokserami z jednej grupy. Między mną a Marcinem nie ma złej krwi, skoro on jako ten bardziej doświadczony i starszy nie „kozaczy”, to ja w żaden sposób nie będę psuł atmosfery. Wrogami będziemy tylko w ringu, gdzie zamierzam sprawić niespodziankę. Słyszę, że wszyscy faworyzują Marcina Siwego, ale mnie to pasuje. Łatwiej atakuje się z pozycji pretendenta. Myślę, że takie zwycięstwo otworzy mi szerze drzwi w boksie zawodowym – powiedział Kamil Bodzioch, 2-krotny ćwierćfinalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Marcin Siwy boksuje zawodowo od 2011 roku. Wcześniej zdobywał medale MP Juniorów i Młodzieżowców. Na wspomnianych MŚJ 2008 w Meksyku w półfinale stoczył dobry pojedynek z kuzynem słynnego Feliksa Savona. Rok wcześniej wywalczył też brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów.

- Zacząłem boksować zaledwie 7 lat temu, mając 17 lat. Marcin już wtedy był znanym bokserem, z solidną karierą amatorską jak na młodego chłopaka, a walk zawodowych miał już tyle, co ja obecnie. Więc pod względem doświadczenia bije mnie na głowę. Ale ten element w boksie nie decyduje o wyniku. Będę od niego szybszy, zwinniejszy i bardziej ruchliwy na nogach. Nie zdoła mnie ustrzelić – dodał Kamil Bodzioch.

Przez niemal 10 lat Marcin Siwy wygrał 20 walk, zazwyczaj boksując 2-3 razy w roku. – Nie robi to na mnie wrażenia, bo rywali miał – powiedzmy – dość przeciętnych. Oczywiście rekord ładnie wygląda, ale moim celem jest jego lekkie popsucie. Mieliśmy jednego tego samego rywala – Ukraińca Kostię Dovbyshchenko, z tym że jak boksowałem z nim w 4 walce, a Marcin w 19. To chyba widać różnicę – przyznał bokser ze Szklarskiej Poręby.

Na papierze faworytem jest częstochowianin, ale jak mówi Kamil Bodzioch jemu to „pasuje”. – To że faworytem jest Marcin Siwy dla mnie będzie na duży plus. To mój rywal musi udowodnić swą wyższość, że jest lepszy i gotowy na międzynarodowe wyzwania. A ja znów powiem, że chcę pokrzyżować plany Marcina i jego kibiców.

Dotychczas Kamil Bodzioch trenował z Romanem Anuczinem, szkoleniowcem Artura Szpilki. Teraz współpracuje z Mariuszem Koperskim, trenerem kolegi z teamu Tymex Damiana „Wrzosa” Wrzesińskiego (19-1-2, 5 KO), który wystąpi w walce wieczoru 10 lipca na „Tymex Boxing Night 12”. Rywalem Międzynarodowego Mistrza Polski w wadze lekkiej będzie w Pionkach Wenezuelczyk Otto Gamez (19-2, 14 KO).

- Złego słowa na trenera Anuczina nie powiem, uważam, że sportowo zyskałem na tej współpracy. A co mnie uderzyło od początku pracy z Mariuszem Koperskim? To, że stworzył ze swoimi zawodnikami rodzinną atmosferę, są niesamowicie zżyci na treningach, ale też spotykają się poza salą treningową. Widzę, że to człowiek pochłonięty boksem. Idąc z nim do ringu będą miał pewność, że on pójdzie za mną w ogień jeśli będzie taka potrzeba – zaznaczył Kamil Bodzioch.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 28-06-2020 22:44:47 
Fajne zestawienie, polsko-polskie walki to jest to, czego potrzebujemy zamiast budowania pięknych rekordów na śmiesznych rywalach.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-06-2020 05:38:53 
Obydwaj to bardzo przeciętni pięściarze bez większych szans na sukcesy, nawet na europejskiej scenie. Faworytem tej walki będzie ten który zrobi kondycję na więcej niż 4 rundy.
Siwy nie lubi wyzwań a Bodzioch już na początku kariery był ratowany przez sędziów, także ciężko jednoznacznie wyznaczyć faworyta.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 29-06-2020 09:31:38 
Bodzioch ma troche watę w rękach ale zobaczymy .Siwy za to wolny i bez emocji.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 29-06-2020 11:48:51 
Bodzioch to kolega Szpilki i moim zdaniem takie samo beztalencie bokserskie, ktore nic nie osiagnie, nawet na polskim podworku.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.