BELLEW W POZYTYWNYCH SŁOWACH O GALACH W OGRODZIE HEARNA

Redakcja, Instagram

2020-06-28

Nieaktywny od prawie dwóch lat Tony Bellew ciągle wspiera boks w Wielkiej Brytanii oraz na świecie. Dalej jest blisko imprez organizowanych przez grupę Matchroom Boxing Eddiego Hearna. Gdy szef stajni opublikował karty walk najbliższych gal, które zostaną zorganizowane w jego rodzinnym ogrodzie, były mistrz świata wagi junior ciężkiej wypowiedział się na temat tych imprez. 

Bellew opublikował plakat zaplanowanej na 1 sierpnia gali. W walce wieczoru Sam Eggington (28-6, 17 KO) skrzyżuje rękawice z Tedem Cheesemanem (15-2-1, 9 KO), a w stawce ich pojedynku znajdzie się pas IBF International wagi super półśredniej. 

- Jestem pewien, że jedna z tych walk zostanie ogłoszona pojedynkiem roku. Kilka z nich to starcia 50-50. Chcę po prostu podziękować chłopakom za skorzystanie z tej szansy, by sobie coś udowodnić. To forma trampoliny do większych walk i tytułów. Tworzenie nowych wojowników i porażki starych - napisał na swoim Instagramie Tony Bellew. 

Pięściarz z Liverpoolu ostatni raz zawalczył w listopadzie 2018 roku, przegrał przed czasem w ósmej rundzie z Aleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO) w pojedynku o wszystkie cztery pasy mistrzowskie kategorii junior ciężkiej. Po tym starciu Ukrainiec przeszedł do wagi ciężkiej, a Bellew zakończył sportową karierę.