GORGOŃ ZASKOCZYŁ SZYMAŃSKIEGO!

- Nie kończcie mi kariery - mówił przed galą Patryk Szymański (20-4, 10 KO). Ale chyba pora kończyć, skoro przegrał dziś z Przemysław Gorgoniem (11-6-1, 5 KO)...

W pierwszej rundzie Patryk wykorzystując lepsze warunki fizyczne ustawiał sobie rywala jabem i dwukrotnie trafił prawym krzyżowym. Na początku drugiej odsłony Gorgoń trafił prawym sierpowym, poprawił lewym sierpem i Patryk sklinczował. Oddał inicjatywę, lecz niemal równo z gongiem ładnie skontrował swoim prawym.

Po przerwie Szymański niby kontrolował potyczkę lewym prostym, jednak boksował zbyt zachowawczo, a gdy walka przechodziła w półdystans, panikował i jak najszybciej chciał sklinczować. Rundy szły na jego korzyść, ale to wciąż nie był ten sam zawodnik, na jakiego się zapowiadał pięć-sześć lat temu... Niby wszystkie argumenty miał w ręku Patryk, lecz runda numer cztery była naprawdę równa.

Piątą dobrze zaczął faworyt, ale w połowie jakby odcięło go od prądu i Gorgoń zaczął go znów spychać. Dużo pracy miał też Robert Gortat, który co chwilę musiał rozrywać klincz. Gorszy technicznie, za to twardszy Przemek nacierał nieustannie i na samym finiszu po krótkim prawym sprawił, że Szymański przyklęknął. A pan Gortat jak najbardziej zasłużenie liczył. Po ostatnim gongu obaj w napięciu czekali na werdykt sędziów. A ci punktowali 58:55 Gorgoń, 57:56 Szymański i 58:55 - stosunkiem głosów dwa do jednego zwyciężył skazywany na porażkę Przemek!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 20-06-2020 23:39:28 
lol

Ciekawe czy nadal będzie obstawał przy swoim i nawet na Gmitruka najeżdżał czy wreszcie zrozumie że te całe kończenie kariery to nie ludzi mu fundowali tylko jego wyniki...

Facet ma za duże mniemanie o sobie a już dawno pękł jak jajko które spadło na podłogę. Zresztą o ile pamiętam to nie ludzie mu kończyli karierę tylko on z płaczem schodząc z ringu twierdził że być może się do tego sportu nie nadaje. Szybko jednak zapomniał i obwiniając wszystkich i wszystko postanowił wrócić.

Niech i on sobie boksuje. Nie takie "leszcze" się w to bawiły. Ale niech nie mydli oczu i niech nie szuka winnych wszędzie tylko nie w sobie bo to żałosne.
 Autor komentarza: januzs
Data: 20-06-2020 23:52:08 
Szymański jest kruchy , słaby fizycznie , przyjmuje ciosy z zadartą głową, na sztywno, w defensywie panikuje , przez co źle dobiera moment kontry, zamiast skupić się na gardzie wchodzi cios na cios, otwierając się desperacko, w ofensywie brak jakiś większych atutów , posiada bojaźliwy nieskoordynowany prawy i lewy bez wyrazu, po padace jaką zaserwował widzom Szymański ,Łaszczyk na jego tle wypadł niczym geniusz.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 20-06-2020 23:59:57 
Zero ciosu,totalna wata a do tego panika .
 Autor komentarza: khorne
Data: 21-06-2020 11:13:37 
ja tam lubie oglądać walki Patryka. Ze względu na wręcz tragiczną kondycję, ale i słabą szczękę zawsze są emocje i wynik jest wielką niewiadomą. Mimo wszystko w przeciwieństwie to wielu innych polskich pięściarzy, nie zanudza swoim boksem, jest to miły dla oka (jak na polskie warunki) boks i z chęcią obejrzę go na polskich galach.
Wiadomo, pewnych rzeczy już nie przeskoczy. Co gorsze, on z tego co wiem ma naprawdę ogromną kulturę pracy. To nie jest obibok jak reszta naszej śmietanki. Kiedyś Gmitruk mówił o tym, że jego zdrowie kompletnie nie pozwala na boks przez co ma tak duże braki kondycyjne. Z każdą kolejną walką niestety potwierdzają się słowa Andrzeja. Tak czy siak, ja go z chęcią jeszcze zobaczę w ringu.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 21-06-2020 11:28:04 
Niespodzianka mimo wszystko. A dlaczego Szymanski ma konczyc? Dlaczego nie moglby dorabiac sobie na kolejnych galach? To ze ktos nie ma szans na mistrzowski pas, nie oznacza, ze nie moze walczyc dla sportu, rywalizacji, wyzwania, dawania show kibicom.

Niestety w Polsce pilnuje tylko i wylacznie zer w rekordach, jak ktos zostanie obity raz czy dwa jest momentalnie okreslany mianem szrotu. Nie rozumiem tego podejscia. Niech walczy jesli ma ochote na sport.
 Autor komentarza: Gazun
Data: 21-06-2020 11:48:25 
@Gerlach tu już nawet nie chodzi że ma nie walczyć bo jest do dupy. Problemy mogą być zdrowotne jeśli chłopak się przewraca i w każdej walce zalicza deski. Zresztą sam po walce mówił że nie chcę być kelnerem do dawania wygranych.
 Autor komentarza: maro1988
Data: 21-06-2020 14:30:01 
Na piec ostatnich walka Szymanksiego cztery przegrał w tym trzy przez Tko.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.