BELLEW: JOSHUA MUSI SZYBKO ZACZĄĆ, POTEM BĘDĄ ROSŁY SZANSE FURY'EGO

Zawodnicy pytani o wynik przyszłorocznej walki Fury vs Joshua w zdecydowanej większości wskazują na Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO). Jednym z tych, który w roli faworyta widzi Anthony'ego Joshuę (23-1, 21 KO), jest emerytowany już Tony Bellew.

Bombardier z Liverpoolu zaznacza jednak, że wraz z upływającym czasem szanse AJ-a będą malały. Jego atutem ma być atletyzm i siła w początkowych rundach.

- Anthony może okazać się za silny na początku i powinien już na samym starcie ostro ruszyć na Tysona. Moim zdaniem może go złapać czymś mocnym na samym początku. Jeśli jednak pojedynek wyjdzie poza piątą rundę, wówczas mogą rozpocząć się kłopoty dla AJ-a. On musi naskoczyć na Fury'ego i szybko załatwić sprawę, bo z czasem jego szanse na to będą malały - uważa Bellew.

HEARN: BARDZO NIEDOCENIANE ZWYCIĘSTWO BELLEW NAD MASTERNAKIEM >>>

Przypomnijmy, że obaj zawodnicy mają jeszcze inne zobowiązania. Joshua musi zaboksować z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO), którego narzuca federacja IBF, a potem Aleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO), który ma status challengera z ramienia WBO. Z kolei Fury do końca roku musi dać trzecią walkę Deontayowi Wilderowi (42-1-1, 41 KO), by potem zmierzyć się z Dillianem Whyte'em (27-1, 18 KO), obowiązkowym pretendentem WBC.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 18-06-2020 22:44:28 
A.J. jest mocny i nie tylko potrafi się bić, ale i boksować, niemniej wiadomo od dawien dawna, że grając w szachy z Fury'em nie wygra, bo to nie byle jaki specjalista w tej dziedzinie, można by rzec, że wręcz Ward/Hopkins wagi ciężkiej, ale sam Anthony też ma odpowiednie instrumenty, aby wyeliminować "Cygana" z gry o zwycięstwo.Jedno jest pewne jak któryś z nich, będzie miał tyle fartu co Bellew podczas swojej kariery, to zejdzie z ringu w glorii zwycięzcy, a na razie to szanse kształtują się po równo.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 18-06-2020 23:50:44 
Nie zgadzam się z 50-50. Fury faworytem na 70% kondycja, praca nóg, zasięg, technika ofensywna i defensywna, balans na korzyść Gypsy Kinga. Joshua ma przewagę siły ciosu ale musiałby iść na wymianę co z jego odpornością różnie się sprawdza. Jak Fury się skupi to z luzu punktuje AJ.
 Autor komentarza: didier89
Data: 19-06-2020 01:31:56 
Jak dla mnie 50/50 i gdyby nie bardzo dobra szczęka Furego to dałbym 60/40 dla Antka. Anteka ma lepszą rozkładówkę a Tyson lubi się męczyć że średniakami. Antek potrafi się bić, potrafi boksować, potrafi kogoś wypłukać z dystansu. Ma świetną technikę i potrafi zaskoczyć kombinacją ( tak jak skończył Władka)
Tyson jest odrobinę jednowymiarowy, niefrasobliwie pyka z dystansu, a teraz jeszcze dołożył wieszanie się cielskiem i tyle..
 Autor komentarza: didier89
Data: 19-06-2020 01:34:21 
Moim zdaniem Władek z walki z Antkiem skończyłby przed czasem Furego.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 19-06-2020 07:55:52 
@didier 89. Ile ty walk Furego widziałeś? Bo twój jego opis pasuje do Włada. Fury poza tym co napisałeś potrafi walczyć z obu pozycji, robić odchylenia głowa, bić się w półdystansie I ruszać się jak cruiser. Nie ma drugiego takiego pięściarza w historii co ma ponad 200 cm jeśli się mylę podaj nazwisko. Ok meczy się z Gatekeeperami ale w ważnych walkach jest nieprawdopodobny. Antek wszystko to co pisałeś potrafi ale do pewnego poziomu. Kliczko technicznie lepiej boksował , Bic się AJ tez może z ograniczeniami bo musi uważać by nie przyjąć jak z Ruizem. AJ technikę ma dobra ale nie taka jak Usyk i Ortiz w HW brakuje mu nieco płynności. I wątpię byc był w stanie przyjąć co ostatnio Wilder od Tysona skoro wymian z Ruizem unikał.
 Autor komentarza: didier89
Data: 19-06-2020 14:41:39 
@Granitechin
Aj przyjmował bomby nie raz i nie został znokautowany, a z ruizem dostał w ucho.
Walkę Tysona i aj wzorowałbym na fury vs Cunningham. Z tym że cuningham ma watę w łapach a i tak posłał na dechy Tysona no i cun jest dwa razy mniejszy od aj a i tak wsadzał furemu prawy za prawym.
 Autor komentarza: megatronus
Data: 19-06-2020 20:11:00 
Tyson jest zdecydowanie bardziej inteligentny w ringu od AJ, potrafi trzymać dystans, ma dobry cios i dobrą szczękę do tego w drugiej połowie walki skutecznie wieszając się na przeciwniku potrafi odebrać mu sporo siły a dwa jest dobrą metodą na przetrzymanie kryzysu ogólnie to Cygan będzie rozdawał karty, AJ ma mocne atuty ale słaba psychika wydaje mi się u niego dużym minusem do tego jeśli nie będzie radził sobie z jabem cygana z rundy na rundę presja będzie rosła będzie musiał ryzykować denerwować się presja presja.. Słabe przygotowanie Cygana rozpasanie się jak świnia na ubój powrót do imprezowego stylu życia jest jedyną szansą AJ na wygraną plus lucky punch(i to na początku rundy żeby dojechać przed przerwą)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.