DILLIAN WHYTE vs DERECK CHISORA III W KLATCE? TO MOŻLIWE

Obowiązkowy pretendent WBC wagi ciężkiej, Dillian Whyte (27-1, 18 KO) domaga się przede wszystkim walki o mistrzostwo świata i będzie o to walczył w sądzie. Tymczasem coraz głośniej jest o jego walce w MMA z gwiazdorem UFC Francisem Ngannou, a także o trzecim starciu z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO), tym razem w klatce.

WHYTE ROZPOCZĄŁ KROKI PRAWNE W STOSUNKU DO WŁADZ WBC >>>

Chisora walczył z Whyte'em w 2016 i 2018 roku, dwukrotnie przegrał (za pierwszym razem niejednogłośnie, za drugim przed czasem). Niedawno zaś stwierdził, że trenuje mieszane sztuki walki i czeka na ofertę od Bellatora, jednej z mocniejszych federacji MMA. Whyte ma natomiast za sobą karierę w kickboxingu i jedną walkę MMA na koncie. Czy może zmierzyć się z Dereckiem w klatce?

- Whyte kontra Chisora w MMA? Dlaczego nie? Powinniśmy szukać walk, które przyciągają uwagę widzów, a starcie Whyte'a z Chisorą w klatce byłoby wielkim wydarzeniem. Teraz jednak skupmy się na boksie, bo pracujemy nad tym, by Dillian stoczył walkę o tytuł mistrza świata - powiedział promotor Whyte'a, Eddie Hearn.

- Jeśli chodzi o walkę Whyte'a z Ngannou (jej temat pojawiał się już wielokrotnie - przyp.red.), to bardzo fajnie nam się gadało na ten temat, Francis to świetny gość. Rozmawialiśmy także z szefem UFC, Daną White'em. Każdy jednak musi się teraz skupić na powrocie po pandemii. Priorytetem pozostaje mistrzowska szansa dla Dilliana, choć nie zapominam o konfrontacji z Ngannou. Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie jestem zainteresowany tą walką - dodał szef grupy Matchroom.

Przypomnijmy, że w swoich najbliższej, bokserskiej walce, Chisora ma zmierzyć się z Aleksandrem Usykiem, a Whyte skrzyżuje niedługo rękawice z Aleksandrem Powietkinem. Ten drugi pojedynek odbędzie się prawdopodobnie w sierpniu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 17-06-2020 18:49:42 
W klatce faworytem i tak by był Whyte w szczególności w obecnej chwili i ze względu na jego doświadczenie na tym polu.Obie wojny, które do tej pory miały miejsce, to były świetne widowiska i zasłużenie wygrał je Dillian, choć w pierwszej remis też był do przyjęcia.Domknięcie tej trylogii w ten sposób, to niegłupie rozwiązanie, pytanie Kiedy? Na dzień dzisiejszy mało realne, a miałoby sens, jakkolwiek to brzmi, a co za tym idzie dobrze by się sprzedało, natomiast za parę lat kompletnie tego nie widzę.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-06-2020 19:18:20 
up
Zapomnij, to się nie wydarzy. Gadają żeby gadać. Whyte z Chisorem już się w ringu nie spotkają.
 Autor komentarza: tapir
Data: 17-06-2020 22:00:50 
Up
Jak Whyte przegra z Furym, albo rewanż z AJ to się jeszcze spotkają. Tym bardziej, że Chisora zdaniem wielu wygrał pierwszą walkę i wygrywał w drugiej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.