ZA MIESIĄC WRACA KABAYEL - WCIĄŻ MOŻLIWA WALKA Z WACHEM?

Agit Kabayel (19-0, 13 KO) podpisał kontrakt na współpromocję z Bobem Arumem, ale przez sprawy proceduralne nic nie wyszło z jego amerykańskiego debiutu. Potem przez pandemię koronawirusa trzeba było odwołać walkę z Mariuszem Wachem (36-6, 19 KO), który wciąż rwie się do takiej potyczki. Niemiec póki co poznał datę swojego powrotu.

Nieaktywny od piętnastu miesięcy były mistrz Europy wagi ciężkiej zaboksuje w końcu 18 lipca podczas gali grupy SES w Magdeburgu. Kibice nie zostaną wpuszczeni na tę imprezę, ale będą mogli obejrzeć walkę na antenie stacji MDR w Europie, ale również ESPN w Ameryce. Na ten moment nie wiemy jeszcze, kto stanie naprzeciw Kabayela. Ale być może temat walki z Wachem wróci w drugiej połowie roku.

- Chcę wrócić do rozmów z Niemcami o walce z Kabayelem. Czuję, że temat wróci pod koniec roku. Ten facet powinien mi pasować i wierzę, że mogę go pokonać. A on przecież jest wysoko w rankingach - mówi polski olbrzym, który w piątkowy wieczór wypunktował Kevina Johnsona.

Jedną z pierwszych walk w karierze Kabayela nagrała kamera BOKSER.ORG. Do dziś to najszybszy nokaut na polskim podwórku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 17-06-2020 14:03:21 
Kabayel jest bardzo mobilny, co pokazał z Chisorą, choć tak naprawdę zszedł z ringu na tarczy, a nie z nią, co nie zmienia faktu, iż tak usposobiony Niemiec powinien wypunktować naszego pięściarza, chyba że "Wiking" postara się zadziwić bokserski świat.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 17-06-2020 14:14:08 
Prawda, tylko zauważ też, że w każdej walce ma przestoje i przez dwie rundy odpuszcza. Rudenkę totalnie zdominował, wszystko kontrolował, aż nagle stanął na 4-5 minut. To może być szansa Wacha, który wolno się rozkręca i w połowie walki widziałbym szansę. Co najwyżej te ciosy na korpus Niemca trochę martwią, ale jak Mariusz chce być zaliczany jeszcze do czołówki, to musi wygrywać takie starcia.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 17-06-2020 14:23:02 
Kiedyś Wach odprawił już w Niemczech twardego i całkiem solidnego młodego naturalizowanego Niemca - Hammera, ale wtedy to był chyba najlepszy Mariusz. 10 lat młodszy i zadający ciosy. Na powtórkę nie ma co liczyć. Wach sie spypie, co druga walka to jakaś poważniejsza kontuzja.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 17-06-2020 18:32:33 
z czołówką Wach nie wygra nigdy (nawet gdy był w swoim prime), ale takie średniaki zawsze były w jego zasięgu, lekkim faworytem Kabayel ale...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.