RIGONDEAUX: DONAIRE ORAZ INOUE NA MOJEJ LIŚCIE ŻYCZEŃ

Guillermo Rigondeaux (20-1, 13 KO) przegrał tylko ze znakomitym Wasylem Łomaczenką, w dodatku wywodzącym się z wyższej kategorii. Mimo tego kubański technik jest już trochę zapomniany i pomijany w wyliczance największych gwiazd wagi koguciej. Kubańczyk chce jednak wrócić na szczyt dwoma walkami z innymi gwiazdami tego limitu.

Kubańczyk już raz pokonał Nonito Donaire'a (40-6, 26 KO), ale ich rewanż znów obejrzałby się bardzo dobrze. Jeszcze większym wyzwaniem byłby japoński "Potwór", czyli siejący postrach w tym limicie Naoya Inoue (19-0, 16 KO). I właśnie ci dwaj zawodnicy znajdują się na celowniku "Szakala", nazywanego mistrzem defensywy.

Mistrz olimpijski z Sydney (2000) i Aten (2004) pozostaje cały czas w treningu na Florydzie pod okiem jednego z najlepszych specjalistów w boksie, Pedro Diaza. Nie zna jeszcze daty powrotu na ring, ale w kuluarach mówi się o jego sierpniowej walce.

- Ja zawsze pozostaję w gotowości bojowej. Mój menadżer Luis De Cubas zapowiedział, że możliwy jest mój występ 8 lub 21 sierpnia. Chcę walk z Donaire'em oraz Inoue, sprawdźmy więc jeszcze, czy oni także chcą takich walk. Tak naprawdę mnie nie musicie pytać o takie rzeczy, bo jestem zawsze gotowy na każdego. Przecież kibice bardzo chętnie zobaczyliby nas w ringu, nie rozumiem więc, czemu tak trudno doprowadzić do tych pojedynków - mówi obchodzący za trzy miesiące już czterdzieste urodziny Rigondeaux.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-06-2020 18:19:35 
Młody, silny,gotowy:)), a na poważnie to świetny defensor, ale stylowo to zbrodnia dla oczu. Widowiska wyłącznie dla hardkorowych fanów i można do jednego dojść wniosku, że nawet najlepsza defensywa legnie w gruzach, przed bajecznym atakiem, co udowodnił Łomaczenko upokarzając Kubańczyka.
 Autor komentarza: Gogolius
Data: 16-06-2020 09:39:25 
Powtarzasz jakieś farmazony i ogólniki kolego, która walka poza Agbeko była stylową zbrodnią dla oczu?
 Autor komentarza: puncher48
Data: 16-06-2020 10:42:01 
To moje osobiste zdanie Rigondeaux nie tworzy widowiska i show bo tego nie potrafi, ale nie umniejszam mu, ponieważ umiejętności techniczne ma na najwyższym poziomie, co nie zmienia faktu, iż ten jego boks jest tak wykalkulowany wręcz idący w stronę, jak najmniej wysiłku, a jak najwięcej korzyści, tylko w ten sposób nie da się porwać tłumów i zostać wielką gwiazdą, a co najwyżej niszowym zawodnikiem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.