DEREWIANCZENKO: BYŁEM NIEZNACZNIE LEPSZY, CHCĘ REWANŻU Z GOŁOWKINEM

Siergiej Derewianczenko (13-2, 10 KO) będzie dążył do rewanżu z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO). Ukrainiec wierzy, że w październiku ubiegłego roku to jego ręka powinna powędrować w górę w starciu o wakujący pas IBF wagi średniej.

Gołowkin przewrócił go już w pierwszej rundzie, ale to Siergiej zachował więcej sił i był lepszy w końcówce. Po ostatnim gongu sędziowie wskazali na Kazacha w stosunku 114:113 i dwukrotnie 115:112, choć nie brakowało takich, którzy widzieli punktową przewagę Ukraińca.

- To była rzeczywiście bliska walka, uważam jednak, że zrobiłem wystarczająco dużo, by w niej zwyciężyć. Ale nawet pomimo porażki zyskałem mocno na popularności. Trenowałem do tego starcia bardzo ciężko, lecz teraz mam jeszcze większą motywację i pracuję jeszcze ciężej niż wtedy. Zostawiam to co było już za mną. Chcę udowodnić, że należę do najlepszym i zasługuję na tytuł mistrza świata. Oczywiście bardzo chciałbym rewanżu, ale rzeczywiście podpisując kontrakt na walkę obaj zgodziliśmy się, że bez względu na wynik, zwycięzca stoczy potem obowiązkową obronę. I tak też robi teraz Gołowkin, który ma zmierzyć się z Kamilem Szeremetą. Potem chętnie wyjdę do rewanżu - nie ukrywa Derewianczenko.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 15-06-2020 14:51:31 
Najtrudniejsza i najbardziej wyrównana walka Golovkina w karierze. Miałem 6 do 6 w rundach, ale dzięki nokdaunowi wygrywa Gienia.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-06-2020 15:04:46 
Również widziałem minimalne zwycięstwo Kazacha, ale remis też nie byłby krzywdzący dla nikogo, analogicznie dało się wypunktować pojedynek Gołoty z Byrdem, a rezultat który orzekli sędziowie, też nie był szkodliwy dla żadnego z pięściarzy.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 15-06-2020 15:29:59 
Gołwokin mi się wydaje jest coraz bardziej rozbity. Nic się nie dzieje bez przypadku - starcia z Alvarezem kosztowały go mnóstwo zdrowia i było to widać w starciu z Ukraińcem. Myślę, że w ewentualnym rewanżu Derewianczenko by już nie pozostawił wątpliwości, powiem więcej, każdy porządny rywal to duże prawdopodobieństwo porażki Kazacha. Kolejne kombinacje z rywalami też raczej nie są przypadkowe - Rolls, Kamil Szeremta, może i Pacmana będą chcieli wyciągnąć.
 Autor komentarza: vojtech51
Data: 15-06-2020 19:55:58 
Był nieznacznie. ale gorszy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.