ANTHONY JOSHUA O HITOWEJ WALCE BUATSI vs YARDE

Coraz więcej mówi się na Wyspach o hitowym starciu w wadze półciężkiej, walce brązowego medalisty olimpijskiego Joshuy Buatsiego (12-0, 10 KO) z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata, Anthonym Yarde (19-1, 18 KO). Apetyt na ten pojedynek ma m.in. mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO).

KONTUZJA LEWEGO KOLANA - OD 4 DO 6 TYGODNI PRZERWY DLA JOSHUY >>>

- Walka Buatsi vs Yarde? Chciałbym tego jako kibic. Lew Yarde kontra samotny wilk Buatsi. Walka o panowanie w dżungli. Wojna drapieżników. Jeden to olimpijczyk, drugi jest zawodnikiem wychowanym we wschodnim Londynie, w Peacock Gym. Są różni jak ja i Dilian Whyte. Ja byłem olimpijczykiem, Dillian dzikim wojownikiem wychowanym w południowym Londynie. Ten kontrast stworzył wspaniałą walkę - powiedział Joshua.

- Wierzę w Buatsiego, jest utalentowany, ale musi podnieść poprzeczkę. Yarde walczył już na światowym poziomie i został pokonany przez Siergieja Kowaliowa, jednak jeżeli nie stracił głodu, ta porażka może być dla niego cenna - dodał AJ, który tak jak Buatsi boksuje w grupie Eddie'ego Hearna: Matchroom. Yarde jest zawodnikiem konkurencyjnej stajni Queenberry Promotions (Frank Warren).

Na razie bardziej realna wydaje się walka Buatsiego z Callumem Johnsonem, innym byłym brytyjskim pretendentem do tytułu mistrzowskiego. Do pojedynku Buatsi vs Johson może dojść w tym roku, a potem z Buatsim może zmierzyć się Yarde, który czeka na nowy termin planowanego pierwotnie na lipiec starcia z Lyndonem Arthurem. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.