CYRK! BOKSER NIE WALCZY OD 6 LAT, JEST W RANKINGU I MOŻE WALCZYĆ O PAS!

Chcecie zasięgnąć wiedzy o jakimś dużym cyrku? To podamy Wam teraz przykład jednego z nich. Czy zdajecie sobie sprawę, że jest na świecie pięściarz, który jest nieaktywny od 2014 roku, a wciąż ma prawa pretendenta do walki o mistrzostwo świata oraz miejsce w raningu? Cyrk ten ma miejsce w federacji World Boxing Association (WBA). 

To już powoli nie jest śmieszne. Fres Oquendo (37-8, 24 KO) w pierwszej dekadzie XXI wieku, podczas dużej stagnacji w wadze ciężkiej, walczył jak równy z równym m.in. z mistrzami świata Johnem Ruizem oraz Chrisem Byrdem. Ostatnią walkę stoczył w 2014 roku, przegrywając na punkty z Rusłanem Czagajewem o tytuł regularny WBA wagi ciężkiej. 

Oquendo czekał na obiecany mu przed walką rewanż, ale obóz rywala długo się migał, odmawiając Amerykaninowi ponownej konfrontacji. Sprawą zajął się w końcu sąd, który wstępnie rok później przyznał rację Oquendo.

Po walce z Czagajewem okazało się, że Oquendo nie otrzymał wynagrodzenia, a także, według wyników testów przeprowadzonych przez rosyjską agencję antydopingową (RUSADA), boksował na dopingu. Oquendo zakwestionował rezultaty tych badań, podkreślając, że podczas testów w amerykańskiej agencji (USADA) nie wykryto w jego organizmie żadnych niedozwolonych środków. 

Współpracownicy Oquendo komentowali również sam wyjazd do Groznego na starcie z Czagajewem. Obóz pięściarza twierdził, że był zastraszany na miejscu, Nie mieli prawa opuszczać terenu hotelu, a posiłki spożywać mogli tylko w jednym, znajdującym się w hotelowym budynku lokalu. Przed walką z kolei ktoś miał powiedzieć w windzie do członka sztabu Amerykanina, że jeżeli ten znokautuje Czagajewa, to nikt z jego obozu nie opuści Rosji. O sprawie poinformowane zostało nawet FBI.

W miedzyczasie Czagajew stracił swój pas, później zmieniali się posiadacze tego tytułu, a Oquendo wciąż nie wychodził do ringu, mając zapewnienie, że zawalczy o pas WBA.

I tak saga trwa do dzisiaj. Pochodzący z Portoryko 47-letni pięściarz jest aktualnie na 15. miejscu (!) w rankingu WBA wagi ciężkiej i formalnie może walczyć o mistrzostwo świata. Sześć lat bez boksu! Istne sanatorium... Jesteśmy ciekawi czy Oquendo przychodzi czasem na jakiś trening. Pewnie na gimnastykę korekcyjną. 

Innym przyjacielem WBA został Trevor Bryan (20-0, 14 KO), który ma pas WBA Interim. Jest obecnie numerem jeden w rankingu WBA. Problem w tym, że nie walczy od sierpnia 2018 roku. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-06-2020 16:50:47 
I własnie o nim pomyślałem, czytając wyłącznie tytuł.Kabaret w czystej postaci, ale z drugiej strony pewnie w ukryciu trenuję i jest gotowy na Mistrza.Oquendo jak Wino i na bank uśpi nas jak butelka najtańszego sikacza.
 Autor komentarza: Sajnal07
Data: 07-06-2020 17:59:55 
To kolejny przykład na to że boksem rządzą układy i układziki,a już zwłaszcza federacją WBA która spośród czterech federacji odstawia największe cyrki z wieloma tytułami w jednej wadze i do tego pozwalała swoim mistrzom kisić pas latami ,warto tu wspomniec choćby o Guilermo Jonesie i Beibucie Szumenowie którzy bronili pasa raz na kilka lat gdzie w regulaminie WBA jest jasno powiedziane ze mistrz musi bronić pasa przynajmniej raz w roku, ale jak widać przepisy można obejść jak się ma mocne plecy
 Autor komentarza: tapir
Data: 07-06-2020 22:19:55 
Pewnie i tak nikt z czołówki nie będzie chciał z nim walczyć. Gdyby jeszcze chociaż miał nazwisko, ale tak na prawdę to prawie nikt go nie zna, albo nie pamięta. On pewnie liczy, że dostanie jakiś bonus za to żeby przeszedł na emeryture i nie skomlał o walkę o pas.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-06-2020 22:38:49 
Ciekawe ile ofert przez ostatnie lata dostał od KBP albo MBP?
 Autor komentarza: ColonelJohnny
Data: 08-06-2020 09:45:12 
"Jesteśmy ciekawi czy Oquendo przychodzi czasem na jakiś trening. Pewnie na gimnastykę korekcyjną."
hahaha
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.