BANKS: GOŁOWKIN WCIĄŻ SIĘ ROZWIJA, PRACA Z NIM TO PRZYJEMNOŚĆ

Chris Glover, BoxingScene

2020-06-04

- On wciąż się rozwija jako zawodnik. Trzecia walka z Canelo? Może być waga średnia, ale i super średnia - mówi Johnathon Banks, szkoleniowiec Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO). Zanim jednak dopełni się trylogia, najpierw sławny Kazach spotka się z naszym Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO).

- Trenowanie tego faceta to prawdziwa przyjemność. Jego ciało i organizm dobrze reaguje na naszą pracę. Kiedy walczył z Derewianczenką, nie był przygotowany na sto procent, uparł się jednak, by wystąpić. A ja wiedziałem, że Derewianczenko da nam trudną przeprawę - mówi dawny rywal Tomka Adamka i trener Władimira Kliczki.

- Giennadij pomimo pandemii cały czas pozostawał w treningu i przygotowywał się do walki z Szeremetą. On chce wypełnić swoje zobowiązania i stoczyć obowiązkową obronę. Widzę, że cały czas się rozwija i robi postępy, z obozu na obóz poprawia swój warsztat. Wciąż bardzo zależy mu na trzeciej walce z Canelo, czy to w wadze średniej, czy super średniej. Uważam nawet, że w super średniej mielibyśmy przewagę, bo Giennadij jest naturalnie większy niż Alvarez - dodał Banks.