MENADŻER CHISORY: WALKA Z USYKIEM RACZEJ NIE W NAJBLIŻSZYM CZASIE

Fatum ciąży nad walką Derecka Chisory (32-9, 23 KO) z Aleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO). Sam David Haye, menadżer tego pierwszego, mówi wprost, że na ten moment nic nie wiadomo o nowej dacie.

Raz pojedynek został odwołany przez samego promotora Eddiego Hearna, który wymyślił sobie nową datę. Raz odwołano walkę z racji kontuzji Ukraińca. Gdy już wszystko było gotowe, przyszła pandemia koronawirusa. I choć niektórzy już wracają na ring, to szef grupy Matchroom uznał, że ten pojedynek musi odbyć się przy udziale kibiców. Jest gotów zrobić walkę Whyte vs Powietkin bez publiczności, wyliczył sobie jednak, że starcie Usyka z Chisorą musi odbyć się przy pełnych trybunach. Stąd kolejna "obsuwa".

- To duże wydarzenie pay-per-view, które potrzebuje kibiców i ciekawej rozpiski, a nie tylko walki wieczoru. Takie coś kosztuje, więc wpływy z biletów są bardzo ważne. Na ten moment nie ma konkretów i daty. To frustrujące, wygląda jednak na to, że w najbliższym czasie ta walka się nie odbędzie. Tracimy na tym wszyscy, denerwuję się, ale takie rzeczy dotykają ludzi na całym świecie, należy więc nauczyć się z tym żyć. Przecież wielu ludzi straciło pracę. Na ten moment naprawdę nie wiemy nic - przyznał sławny "Hayemaker".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-06-2020 10:51:47 
Usykowi daje maksymalnie dwa, może trzy lata topowej kariery w HW, ale tylko dlatego, ze nie jest wyboksowany i nie miał za sobą ciężkich walk, ale bazując na niesamowitej wydolności,dynamice, oraz refleksie, będzie się musiał postarać, aby zdobyć tytuł, taki styl walki szybko się starzeje.
 Autor komentarza: golabek
Data: 01-06-2020 11:27:36 
A mi się wydaję że Usyk przy dobrym prowadzeniu się i dobrym przygotowaniu może spokojnie bić się w czołówce przez 5-7 lat. On bazuje na dobrych nogach, inteligencji i bardziej timingu niż typowej dynamice i refleksie jak np RJJ cz Iron Mike. Tak mi się przynajmniej wydaję, że styl Usyka aż tak szybko się nie zestarzeje.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 01-06-2020 12:28:43 
puncher48
może i się taki styl "starzeje" (choć to nie wspomniany RJJ) ale z drugiej strony całkiem odmienny styl Kownasia powoduje szybką eksploatację i skutki zdrowotne choć wzrokowo bardziej "pasuje" do ciężkiej. W zestawieniu z Adamem też faworytem jest przecież Usyk. Starania Usykowi raczej nie pomogą z dobrze przygotowanym Furym ale z całą resztą ma realne szanse. Tak poza nim nie grozi mu raczej taka dysproporcja jaką przed laty widzieliśmy we Wrocławiu przy walce Tomek vs Witek.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-06-2020 13:10:17 
Ali bazując m.in. na nogach w wieku 36 lat miał swoje ostatki, przegrał i następnie wygrał w rewanżu, z Leonem Spinksem, a potem dopadł go cień mgły, znaczy się świetności, Holmes w podobnym okresie swego żywota również nie dał rady po raz pierwszy w karierze Spinksowi, tyle, że Michaelowi, stąd moje przypuszczenia, iż Usyka tak jak i jego pierwowzory, za nie taki wcale długi okres czasu, czeka zjazd z formą w dół.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-06-2020 14:08:59 
Szkoda. Powoli jednak wszyscy dochodza do wniosku, ze warto odczekac kilka miesiecy, ale zarobic na bramkach?
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-06-2020 14:36:31 
Wiedziałem że tak będzie..
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 01-06-2020 15:21:48 
puncher48
nie wdając się w szczegóły długotrwałą karierę zapewniają krytykowane przez kibiców efektywne style Hopkinsa i najbardziej nielubiana doktryna walki braci Kliczko z wyrachowanym wykorzystaniem przewagi warunków fizycznych.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 01-06-2020 17:11:47 
Kurwa i dalej nie wiadomo na co stać Usyka w hw i chyba szybko się nie dowiemy :(
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 01-06-2020 21:47:16 
Nie rozumiem przewidywania starzenia się Usyka, na podstawie starzenia się Alego, czy Holmsa. Usyk ma 33 lata i 17 stoczonych walk na zawodowstwie, Ali w tym wieku ('76) miał stoczonych 54 walki! W dodatku w ostatnich latach ('73-76) miał sporo ciężkich walk z Frazierem, Nortonem i oczywiście Foremanem - te walki zabrały mu sporo zdrowia. I nawet jeśli Usyk miał bogatszą karierę amatorską, a na zawodowstwie szybciej wskoczył na wyższy level jeśli chodzi o duże walki, to i tak Ali był bardziej wyeksploatowany. Każdy zawodnik starzeje się inaczej, może Usyk zachowa swoje atuty do 40-stki, jak Floyd, a może wkrótce zacznie się sypać jak Haye?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.