Archiwum wiadomości z dnia: 2020-05-25

 


MNIEJ ZNANY TRENER JOSHUY O WALKACH Z RUIZEM, PULEWEM I FURYM

Przed grudniowym rewanżem z Andym Ruizem Juniorem, w teamie obecnego mistrza IBF, WBA i WBO Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) pojawiło się dwóch nowych trenerów: Joby Clayton i Angel Fernandez. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, AJ zwyciężył i odzyskał tytuły, a teraz czekają go kolejne wielkie wyzwania. Oto fragmenty wywiadu z Claytonem na ten temat.


WIDEO: KACPER SALABURA vs RUDOLF DURICA

Kacper Salabura (1-0) udanie zadebiutował na zawodowym ringu pod koniec zeszłego roku, pokonując słabiutkiego Rudolfa Duricę. W drugiej walce poprzeczka zostanie podwyższona. Jego rywalem 20 czerwca będzie 20-letni, ale utalentowany Oskar Kapczyński (3-0, 2 KO). Kibice narzekają na brak gal, więc prezentujemy Wam debiut Salabury nagrany kamerą BOKSER.ORG.

CHARLES MARTIN: NIE WIEM, CZY KOWNACKI POZBIERA SIĘ PO PORAŻCE

Były mistrz świata IBF wagi ciężkiej, Charles Martin (28-2-1, 25 KO), który we wrześniu 2018 roku przegrał na punkty z Adamem Kownackim (20-1, 15 KO), nie jest pewien, czy Polak zdoła się pozbierać po niespodziewanej porażce, której doznał w swoim ostatnim dotychczas pojedynku. W marcu tego roku na gali w Nowym Jorku Kownacki przegrał przed czasem z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO).


MICHAEL CONLAN: UCZĘ SIĘ WIELU RZECZY OD TERENCE'A CRAWFORDA

Były mistrz świata w boksie olimpijskim i brązowy medalista igrzysk w Londynie, będący blisko walki o zawodowe mistrzostwo świata wagi piórkowej Michael Conlan (13-0, 7 KO) wskazał zawodnika, który jest obecnie jego największą inspiracją: kolegę z grupy Top Rank i jednego z najlepszych bokserów bez podziału na kategorie, mistrza WBO wagi półśredniej Terence'a Crawforda (36-0, 27 KO).


GRANICE USA OTWARTE DLA ZAWODOWYCH SPORTOWCÓW

Sport w Stanach Zjednoczonych coraz mocniej wraca po okresie całkowitej stagnacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Chad Wolf podpisał rozporządzenie, które zezwala profesjonalistom urodzonym poza USA na przekraczanie amerykańskiej granicy. Otwarte granice oznaczają większe możliwości m.in. dla zawodników sportów walki.