SHAWN PORTER: CRAWFORD WYGRA ZE SPENCE'EM JUNIOREM

Walka mistrza świata WBO wagi półśredniej Terence'a Crawforda (36-0, 27 KO) z mistrzem IBF i WBC Errolem Spence'em Juniorem (26-0, 21 KO) to starcie, które może wyłonić lidera amerykańskiego boksu, a może nawet numer jeden boksu światowego. Oto, jak widzi hitowe starcie przyjaciel ''Buda'' i niedawny rywal Spence'a, były czempion Shawn Porter (30-3-1, 17 KO).

- Kiedy analizuję walkę Spence'a z Crawfordem, to myślę, że Crawford może wygrać. I wygra. Terence jest między linami inteligentniejszym zawodnikiem. Ma też większe doświadczenie niż Errol Spence. Trzeba to wziąć pod uwagę - powiedział Porter, który przegrał ze Spence'em we wrześniu zeszłego roku niejednogłośną decyzją sędziów. 

- Weźmy pod uwagę, że Porter ma bardzo mocne obie ręce. Jest dzięki temu nieprzewidywalny. Zobaczy, jak będzie mu się walczyło ze Spence'em z pozycji klasycznej, a w następnej rundzie spróbuje walki z pozycji odwrotnej. Wybierze sposób, w jaki będzie chciał pobić Spence'a. Spence pozostanie natomiast w pozycji mańkuta, odwrotnej. Myślę więc, że Crawford jest bardziej wszechstronny, a przy tym szybszy i lepszy w walce na dystans. Jeżeli Spence chce wygrać, musi walczyć z Crawfordem z bliska - dodał ''Showtime''. 

Przypomnijmy, że związany z grupą Top Rank Crawford prowadził w tym roku ostrą ofensywę medialną, wyzywając do walki pozostałych zawodników czołówki (na czele ze Spence'em), związanych z projektem PBC Ala Haymona. PBC, które ignorowało dotychczas istnienie Crawforda podczas swoich programów, zaczęło wreszcie wymieniać ''Buda'' w rozmowach o mistrzach limitu 147 funtów. Optymizmem może również napawać fakt, że Top Rank i PBC połączyła współpraca podczas organizacji lutowej walki Fury vs Wilder II.

Dodajmy na koniec, że Spence już w grudniu wrócił do treningów po wypadku samochodowym (10 października zeszłego roku jego Ferrari zostało kompletnie skasowane, pięściarz trafił na oddział intensywnej terapii, był pod wpływem alkoholu) i deklaruje, że nie chce żadnych walk na przetarcie. We wrześniu może się zmierzyć z Dannym Garcią, a potem bokserski świat będzie zapewne domagał się walki z Crawfordem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tapir
Data: 22-05-2020 20:36:43 
Ciekawe jak ten wypadek wpłynął na Spenca Jr.? Podobno doznał urazów głowy, głównie szczeki. Mówi teraz bardzo niewyraźnie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.