PREZYDENT WBC: NIE ZABIJĘ MARZEŃ TYSONA, JEŚLI WRÓCI, BĘDZIE W RANKINGU

Jedni czekają niecierpliwie na powrót Mike'a Tysona (50-6, 44 KO), a inni chcą, by ten pozostał na sportowej emeryturze. Mauricio Sulaiman - prezydent World Boxing Council, zapowiedział natomiast, że bez problemu wsadzi dawnego króla wszechwag w ranking WBC, o ile ten stoczy normalne walki, a nie starcia pokazowe.

Nikt rozsądny nie wierzy chyba, że 54-letni "Żelazny" mógłby jeszcze rywalizować z najlepszymi. Choć czytając niektóre komentarze... Ale każdemu można marzyć. Tyson mówi oficjalnie tylko o walkach pokazowych, lecz wtajemniczeni twierdzą, że może da się go namówić na coś więcej. A skusić go mogą na przykład deklaracje takie jak ta prezydenta federacji WBC.

- Mike Tyson był najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej w historii, może więc teraz zostanie najstarszym mistrzem? To przecież prawdziwa legenda i na pewno będziemy go wspierać. Nie lubię spekulacji, bo walka pokazowa to jedno, a normalny pojedynek to drugie. Najpierw musi odzyskać licencję. Jeśli to nastąpi, wówczas stanie się znów pełnoprawnym pięściarzem, a ja nie zamierzam zabijać jego marzeń o powrocie. Zasługuje na to, bym go wspierał w każdej decyzji. Jeśli więc wróci i sobie na to zasłuży, na pewno umieścimy go w rankingu WBC - stwierdził Sulaiman.

Przypomnijmy, że póki co Tyson i Evander Holyfield wyrazili chęć stoczenia trzeciej walki, tym razem pokazowej, na cele charytatywne. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.
 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 22-05-2020 13:21:05 
I to z wyłączoną opcją clean boxing! Pakiet promocyjny!
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-05-2020 13:27:27 
Jaki dobroduszny, daliby spokój, pokazowo mogą się bawić, najlepiej w Japonii, tam lubią takie dziwactwa, a i płacą nie mało.Generalnie takie wymysły o jakiś rankingach i prawdziwych walkach w tym wieku, nadają się na 1 kwietnia, a nie na poważne spekulacje.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 22-05-2020 13:46:29 
puncher48
Tyson ma raczej awersję do Japonii.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-05-2020 13:53:38 
*poszukiwacz
Może i ma, w końcu ubił go tam historycznie Douglas, ale z drugiej strony, wysłał szybko do domu Tubbs'a.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 22-05-2020 13:59:46 
1. Jesteś bokserem wagi ciężkiej
2. Wspinasz się w rankingach, śrubujesz rekord
3. Walczysz na chujowych gala za marne grosze, żeby zyskać jakąś rozpoznawalność
4. Stawiasz całe życie na głowie, by tylko zaistnieć w rankingach i zmierzać do upragnionych walk mistrzowskch
5. Przychodzi 54-letni dziadek po sterydach, który od 15 lat nie miał rękawic na dłoniach
6. Wylatujesz z rankingu na jego rzecz
7. Brak profitu.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 22-05-2020 14:12:11 
lubieznyzenon
bez przysadyzmu, jeszcze nie wiadomo gdzie go w tym rankingu król WBC chce umieścić i czy przez to wyleci ajkiś as :)? Poza tym skąd wiesz w jakiej kategorii? A może w cruiserach za Balskiego :) ?
 Autor komentarza: Callisto
Data: 22-05-2020 15:23:25 
Ta wypowiedz obnaża ile te wszystkie rankingi sa rzeczywiscie warte.
 Autor komentarza: BeyrootPl
Data: 22-05-2020 17:17:10 
"Ale każdemu można marzyć "

Zaszedł pomyłek :D
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 23-05-2020 08:25:48 
no jaja sobie już robią żeby zaistnieć xd, jeszcze z 6-7 lat temu można by przymknąć oko na taką wypowiedz, czasem przewijają mi się przez neta jakieś wystąpienia Tysona, i właśnie jeszcze te 6-7 lat temu Tyson wyglądał na poważnego groźnego gościa który gdyby wrócił do treningu mógłby jakoś tam rywalizować z zapleczem, prawdopodobnie by przegrywał ale to nie byłoby wyjście po szybki oklep, dzisiaj... bez jaj... niektózy piszą że na tych filmikach jest w formie, a ja tam widzę dziadka, ciężcy zrobiliby mu krzywde, ba nawet np taki Maciek Sulęcki by go ostro oklepał
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.