NACHO BERISTAIN: CANELO NIGDY NIE BĘDZIE NAJLEPSZY

2020-05-20, Redakcja, El Boxcast

Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO) jest liderem większości prestiżowych rankingów bez podziału na kategorie i coraz częściej mówi się o nim jako o jednym z najlepszych meksykańskich bokserów w historii. Z tymi opiniami nie zgadza się legendarny meksykański trener Ignacio ''Nacho'' Beristain.

- Szanuję Canelo, ale myślę, że będzie mu ciężko znaleźć się w gronie najlepszych meksykańskich zawodników wszech czasów. To dobry zawodnik, walczy widowiskowo. Ale nigdy nie będzie numerem jeden bez podziału na kategorie - powiedział Beristain.

- Myślę, że ludzie Canelo w inteligentny sposób omijają niektórych zawodników wagi średniej, którzy mogliby przynieść krzywdę. Canelo jest otoczony opieką, bo przynosi dużo pieniędzy. Do pewnego stopnia ta taktyka jest dobra, jednak on nie jest najlepszy - dodał ''Nacho'', który pracował m.in. z kilkunastoma meksykańskimi mistrzami świata, a najbardziej znany jest jako trener takich legend jak Juan Manuel Marquez, Daniel Zaragoza, Rafael Marquez, Ricardo Lopez czy Gilberto Roman.

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej walce Saul Alvarez znokautował w listopadzie zeszłego roku Siergieja Kowaliowa i zdobył tytuł mistrza świata WBO wagi półciężkiej. Tym samym Meksykanin ma już na koncie pasy mistrzowskie w czterech kategoriach, obok półciężkiej podbił bowiem wagę junior średnią, średnią i super średnią, choć w tej ostatniej nie posiada jeszcze tytułu pełnoprawnego. Być może zdobędzie go we wrześniu, gdyż ma się wtedy zmierzyć z mistrzem WBO Billym Joe Saundersem lub mistrzem IBF Calebem Plantem, a w grę wchodzi też mistrz WBC David Benavidez. Jeżeli Canelo wygra wrześniowy pojedynek, na grudzień planowana jest jego trzecia konfrontacja z obecnym mistrzem IBF wagi średniej, Giennadijem Gołowkinem. W pierwszej walce z Kazachem (wrzesień 2017 roku) padł remis, rok później górą był Alvarez, który wygrał większościową decyzją sędziów.

Na koniec przedstawiamy ranking dwunastu najlepszych meksykańskich zawodników wszech czasów, opublikowany niedawno przez renomowany portal Fight City. Dodajmy, że w rankingu uwzględnieni zostali tylko zawodnicy, którzy zakończyli już kariery. Jak widzicie - dziś i w przyszłości - miejsce Canelo?

NAJLEPSI BOKSERZY W HISTORII MEKSYKU - RANKING FIGHT CITY

1. Salvador Sanchez

2. Julio Cesar Chavez

3. Ruben Olivares

4. Carlos Zarate

5. Juan Manuel Marquez

6. Alberto Arizmendi

7. Vicente Saldivar

8. Miguel Canto

9. Ricardo Lopez

10. Erik Morales

11. Marco Antonio Barrera

12. Rodolfo Casanova

<< Powrót na stronę główną <<