WŁODARCZYK O WALCE ZE SZPILKĄ: SZANSE WYNOSZĄ 99 PROCENT

Były mistrz świata WBC wagi cruiser, Krzysztof Włodarczyk (58-4-1, 39 KO) twierdzi, że szanse na jego walkę z Arturem Szpilką (24-4, 16 KO) wynoszą niemal sto procent. Czyżby ta hitowa konfrontacja była bliżej niż kiedykolwiek?

MOJE TRZY GROSZE: O BIJATYCE SZPILKI Z WŁODARCZYKIEM SŁÓW KILKA >>>

- Myślę, że szanse wynoszą 99 procent. Zależy na tym zarówno jednemu, jak i drugiemu. Ja nie chcę gadać, wyjdę do ringu i zrobię to, co powinienem. I spojrzymy sobie głęboko w oczy. Trzeba zakończyć pewne dyskusje, spekulacje. Trzeba wyjść do ringu i zrobić swoje - powiedział Włodarczyk w rozmowie z Sylwią Dekiert z TVP Sport.

MAŁE PIĘŚCI: W OBRONIE SZPILKI >>>

- Szacunek (do Szpilki - przyp.red.)? Mam, jest sportowcem, a nie bandytą. Przebranżowił się. Dana sytuacja skłania ludzi do pewnych rzeczy, ale nie wiadomo, co życie przyniesie. Mam do niego szacunek jako do sportowca, do człowieka tak średnio - dodał jeden z najlepszych polskich bokserów wszech czasów.

Walka Szpilka vs Włodarczyk od lat budzi duże emocje, choć obaj nie są już w szczytowej formie. Największe zamieszanie wokół konfliktu Artura i Krzysztofa było w 2015 roku, gdy spięli się podczas treningu. Ich krótka bójka była komentowana w artykułach, które cieszyły się na naszym portalu bardzo dużą popularnością: felietonach Łukasza Furmana i Jakuba Biłuńskiego, do których linki znajdziecie powyżej. Nadal mamy nadzieję, że do pojedynku ''Szpili'' z ''Diablo'' dojdzie, oby przeważały w nim wątki sportowe, a nie osobiste.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 19-05-2020 20:06:11 
Skoro prawie się dogadali to ok. To chyba ostatnia, medialnie fajna walka na Polskim podwórku. Już nie mogę sie doczekać promocji tej walki. Szpilek będzie gadał takie głupoty że jeszcze przez długie lata będziemy mieli ubaw.
Co do samej walki..
"Walka Szpilka vs Włodarczyk od lat budzi duże emocje, choć obaj nie są już w szczytowej formie."
Diabeł może i nie jest bo swoje już zrobił a poza tym dobija do 40-ki, ale Szpilek ma dopiero 31 lat i właśnie teraz jest w swoim primie. To że przegrał kilka walk znaczy o jego miernym poziomie pięściarskim a nie o tym że nie jest w formie.
To walka 50/50 bo jeśli Diabeł będzie bierny i nie będzie zadawał ciosów to go Szpilek wypunktuje a jeśli Szpilek będzie chciał się bić to dostanie KO, bo on boksuje średnio ale bić to on się nie umie wcale.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 19-05-2020 20:21:28 
99% oznacza jedno...
Rachunki zaczynają Włodarczyka przerażać i trzeba porzucić w dobie "koronaświrusa" marzenia o kolejnej wielkiej sportowo walce bo można się nie doczekać a i Szpilce taka walka nie powinna zaszkodzić.
Gdyby prześledzić jeszcze parę miesięcy wstecz wypowiedzi Włodarczyka to szanse na walkę na ten moment byłyby małe jak pchła. A tu taka zmiana. I nawet Szpilkę zaczął szanować prawie że... Skąd ta zmiana!?

Skok na kasę- tak to się nazywa. Parszywy bo sama walka będzie pewnie "DIABELSKO" nudna- jeden będzie za gardą dreptał a drugi w obawie przed przyjęciem ciosu będzie kicał na około obijając owego "żółwika" zgarniając punktowe zwycięstwo.
Smutne to i nudne jak w piosence zespołu Afrokolektyw xD
Zainteresowanie zbudowane na tym że kiedyś dres Szpilka nie wytrzymał i zaczął się do Diablo sadzić... Dawno i nieprawda ale kasę dwaj rozbitkowie jeszcze mogą na tym zarobić.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 19-05-2020 20:25:43 
Nudna walka.
Jeden boi się zadać drugi przyjąć.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 19-05-2020 20:31:27 
Dobre zestawienie taki "Zmierzch upadających gwiazd" w ramach odcinania kuponów od sławy i pracowniczych planów emerytalnych.Pojedynek bez faworyta zabunkrowany "Diablo" czyhający niczym snajper na swój cel, kontra nadpobudliwy Szpilka szukający rozróby w ringowej karczmie.
 Autor komentarza: megatronus
Data: 19-05-2020 21:26:23 
Jeśli chodzi o Włodarczyka to darze go sentymentem pamiętam jak czekałem na walki Adamka i Włodarczyka kiedyś zastanawiałem się co jakby walczyli między sobą kto by wygrał takie ros-kminy napalonego niedzielnego kibica , ale Szpilka? na początku dałem mu szansę wmawiałem sobie że się rozwinie jak królewski dywan szybko sprowadził mnie na ziemie okazując że to najwyżej rolka papieru rozwinęła się i wpadła do kibla. Po zastanowieniu się dogłębnym doszedłem do wniosku jakie to smutne że nie mamy ciężkich z prawdziwego zdarzenia. Kownacki świetny człowiek dobry Bokser ogólnie lubię jego "styl" oryginalny czymś się wyróżnia niestety obrona niweczy jakiekolwiek oczekiwania na sukces z najlepszymi mimo to kibicuje mu z całego serca.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 20-05-2020 01:12:56 
Pytanie kto to pokaże, odpowiedź TVP. Szkolnikowski pogrozi palcem Wasilweskiemu i powie no no tylko żadnych więcej przekrętów, Wasilewski powie spoko słowo harcerza, tamten w Łomży był ostatni. Szkolnikowski powie jak tak to ok, każdmu w boksie czasem zdarzy się przekupić sędziów, nie róbmy z tego afery.
 Autor komentarza: golabek
Data: 20-05-2020 07:22:46 
Niech się tłuką, chętnie to zobaczę. Może akurat do Szpili Włodar wyjdzie na pełnej parze i spróbuje Artura jak najszybciej ubić. Krzywdy wielkiej chłopacy raczej sobie nie zrobią a nieźle zarobią.
W ogóle to ktoś powinien zrobić zawodowe MP kategorii CW :D Takie nasze lokalne WBSS :D Główka, Cieślak, Master, Włodar, Szpila, Jeżewski, Olaś i ktoś tam jeszcze i będzie ekipa:D Nawet bym za to zapłacił :)
 Autor komentarza: babyfat
Data: 20-05-2020 08:18:14 
BlackDog
A to do ringu się nie wchodzi dla kasy?
Każdy pilnował swojego kursu w boksie, miał ambicje i plany finansowe, a teraz na ten moment to dla nich w sumie jedyna lukratywna alternatywa i to na podwórku w PL. Czemu się dziwić i po co krytykować?
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 20-05-2020 09:18:40 
Mimo najlepszych lat za sobą to Diabeł jest pod względem sportowym z wyższych sfer dla szpikuli. Oczywiście docenia szpikulę jako sportowca, ale to sportowiec, który ze zrzucania wagi robi halo jakby był pierwszym człowiekiem na Marsie - są amatorzy, którzy też tak potrafią (i to sami, bez sztabu ludzi)docisnąć sobie śrubę. Ale przynajmniej Krzysztof sobie zarobi i sponiewiera sportowego celebrytę, który generuje kasę. Niestety świat jest tak skonstruowany, że celebryci (Kylie Jenner) często zarabiają więcej niż sportowcy a sportowcy więcej niż naukowcy. Igrzyska są najważniejsze (nawet denne) a na końcu okazuje się, że jak trwoga to do naukowców, ekspertów, chirurgów itd.. Szpikula jest po prostu tworem dzisiejszych czasów, przy braku osiągnięć duża gęba - taki łysy jamochłon.
 Autor komentarza: reckik
Data: 20-05-2020 11:40:08 
Ja bym oglądał. Ale najpierw niech Szpilka dostanie KO od Radczenki :P
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 20-05-2020 12:05:14 
reckik
w tym rzecz, że to musi mieć miejsce przed KO od Radczenki, bo kasa musi się zgadzać, przecież Włodar nie chce robić robić tego dla sportu tylko dla kasy i przyjemności.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-05-2020 14:14:50 
W świetle perspektywy kasowej walki z Włodarczykiem, pewnie dogadają się z Radczenką aby nie robił krzywdy Szpilce.
Pierwszą walkę mogą uznać za no contest i w bilansie będzie mu się zgadzać a jeszcze bardziej w kieszeni.

Ja Włodarczyka dwa razy widziałem z iskrą w walce.
Na początku kariery w walce we Włoszek. Nigdy później nie widziałem takich kombinacji, nóg, uników, kontr...
I 1 rundzie walki z Fragomenlim w USA.

Zawsze powtarzałem że jego wynagrodzenie powinno być uzależnione od postawy w ringu.
Może to by skłoniło by go do większej aktywności.

Wasilewski jest świetnym promotorem i chciałbym aby kontrakt na tą walkę miał taki zapis.
Można to określić poprzez liczbę zadanych ciosów na rundę itd.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 20-05-2020 15:27:56 
Clevland
Radczenko zaczyna się jawić jak jakiś prawdziwy bokser na planie filmowym, gdzie w udawanej walce musi uważać aby nie zrobić aktorowi grającemu główną rolę absolutnie żadnej krzywdy. Nasz polski, ringowy Telly Savalas ma przecież jeszcze tyle myczków do pokazania więc szkoda byłoby to tak brutalnie przerywać.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 20-05-2020 16:36:16 
Autor komentarza: ClevlandData: 20-05-2020 14:14:50
W świetle perspektywy kasowej walki z Włodarczykiem, pewnie dogadają się z Radczenką aby nie robił krzywdy Szpilce.
Pierwszą walkę mogą uznać za no contest i w bilansie będzie mu się zgadzać a jeszcze bardziej w kieszeni.

Ja Włodarczyka dwa razy widziałem z iskrą w walce.
Na początku kariery w walce we Włoszek. Nigdy później nie widziałem takich kombinacji, nóg, uników, kontr...
I 1 rundzie walki z Fragomenlim w USA.

Zawsze powtarzałem że jego wynagrodzenie powinno być uzależnione od postawy w ringu.
Może to by skłoniło by go do większej aktywności.

Wasilewski jest świetnym promotorem i chciałbym aby kontrakt na tą walkę miał taki zapis.
Można to określić poprzez liczbę zadanych ciosów na rundę itd.

Tak pierwsza bitwa z "Fragiem" to najefektowniejszy występ "Diablo" na zawodowych ringach w dodatku o nie byle jaką stawkę, potem w rewanżu, też pokazał się z bardzo dobrej strony, trzecie starcie to niewypał. Generalnie Włodarczyk lepiej walczył na wyjeździe niż u siebie, choćby z Rossitto czy Melkomianem, a i potrafił wygrać prawie przegrane walki(Czakijew,Green)więc wniosek z tego, że potencjał był na o wiele więcej niż nam zaprezentował w ringu.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 20-05-2020 18:10:02 
mnie ta walka już nie obchodzi, 4 lata temu miała jakiś potencjał sportowy, oraz bardzo duży potencjał emocjonalny, wtedy bym się tą walką jarał i na nią czekał, dzisiaj poziom sportowy niewielki a emocje jak na grzybach, oczywiście obejrzę jako kibic boksu, ale ta walka nie ma już żadnego znaczenia
 Autor komentarza: rondobry
Data: 21-05-2020 01:21:29 
Napisałbym to co zawsze czyli mały ring i 12 rund no ale ten głupek nigdy nie boksował 12 rund.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 21-05-2020 13:22:22 
Jeden spadł w rankingach miał walczyć o pas WBC. Drugi dał ostatnią słabą walkę, do tego jest medialny konflikt jeden drugi czuje że da radę dlatego to musi się odbyć. Jeszcze Głowacki vs Masternak na kolejnym etapię.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.