RING TELEGRAM (18 MAJA 2020)

Sporo dzieje się w świecie boksu. Prezentujemy Wam dużą dawkę informacji w naszym cyklicznym Ring Telegramie. Zapraszamy!

Erickson Lubin (22-1, 16 KO) wierzył, że pozycja numer jeden rankingu WBC wagi junior średniej gwarantuje mu rewanż z Jermellem Charlo (33-1, 17 KO). Ale na ziemię sprowadził go Mauricio Sulaiman, prezydent federacji, który zamierza wyznaczyć go do eliminatora z Tonym Harrisonem (28-3, 21 KO).

Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO) w wadze średniej i super średniej jest nie do ruszenia. Tak przynajmniej twierdzi ceniony trener Robert Garcia. - To według mnie najlepszy pięściarz zestawienia P4P i nie widzę nikogo, kto w średniej lub super średniej mógłby go dziś pokonać.

Danny Garcia (36-2, 21 KO) zdążył zaboksować jeszcze na początku roku. Teraz zapowiada swój powrót we wrześniu. - Nie wiem jeszcze z kim, lecz prawdopodobnie będzie to Manny Pacquiao bądź Errol Spence Jr - mówi Garcia, w przeszłości mistrz świata wagi super lekkiej i półśredniej.

W ostatnią sobotę maja boks powraca na Dominikanę. Gala oczywiście bez udziału kibiców. W walce wieczoru Norbelto Jimenez (29-9-5, 16 KO) kontra Eliezer Aquino (21-4-1, 14 KO). W dywizji lekkiej dojdzie do starcia niepokonanych - Jacksona Marineza (19-0, 7 KO) i Starlina Wilsona (12-0, 9 KO).

Yordenis Ugas (25-4, 12 KO) jest jednym z najbardziej unikanych "półśrednich" na świecie. Kubańczyk o tym wie i rzuca rękawicę w stronę mistrza WBO. Bo Terence Crawford (36-0, 27 KO) z kolei szuka ciekawych wyzwań, a takim powinna być potyczka z Ugasem. Tym bardziej, że kiedyś już Crawforda pokonał. - Walczyliśmy w boksie olimpijskim i pokonałem go 27-10. Dziś jesteśmy jednymi z najlepszych i dalibyśmy świetny pojedynek - przekonuje uciekinier z "Gorącej Wyspy".

Kevin Lerena (25-1, 12 KO) boksuje przeważnie u siebie w RPA. Ale do siódmej obrony pasa IBO kategorii cruiser podejdzie w drugiej połowie września w Oslo. W rolę pretendenta wcieli się Kai Robin Havnaa (16-0, 13 KO). Starsi kibice mogą kojarzyć to nazwisko. Jego ojciec - Magne Havnaa, występował również w kategorii cruiser i zdobył tytuł mistrza świata organizacji WBO.

Scott Harrison (27-3-2, 15 KO) mógł być najwybitniejszym szkockim pięściarzem. Niektórzy twierdzą nawet, że był. Niestety dwukrotny mistrz świata wagi piórkowej przegrywał poza ringiem z nałogiem alkoholowym. Były liczne bójki, aresztowania i przerwy. 43-letni dziś wojownik z Glasgow wyszedł z więzienia w lipcu 2018. Pod koniec lata tego roku ma wystąpić w Aberdeen na gali bez udziału kibiców.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.