Archiwum wiadomości z dnia: 2020-05-10

 PROKSA WSPOMINA: W USA PO WALCE Z MORĄ POCZUŁEM SIĘ JAK ŚMIEĆ (2/2)

Zapowiadana druga część rozmowy Cezarego Kolasy z byłym mistrzem Europy wagi średniej Grzegorzem Proksą. To trudniejsza część - wspomnienie walk z Giennadijem Gołowkinem, Sergio Morą oraz Maciejem Sulęckim, ale także nieścisłości związanych ze współpracą z promotorami, wydania kilkudziesięciu tysięcy złotych na walkę, którą na tydzień przed odwołano. "Super G" wspomina swoje kontrakty, rozwiązanie umowy z Krzysztofem Zbarskim, rozmowy z innymi promotorami. Warto odsłuchać rozmowę również przez pryzmat tematu trenerów: m.in. Roberta Kopytka, Marka Okroskowicza, Fiodora Łapina oraz Andrzeja Gmitruka, o których w ciepłych słowach i z dużym szacunkiem wypowiedział się pięściarz mieszkający w Węgierskiej Górce. Proksa dla BOKSER.ORG - zapraszamy!WALKA TYSON FURY vs ANTHONY JOSHUA MOŻE ODBYĆ SIĘ W CHINACH

Największa możliwa walka we współczesnym boksie - pojedynek Tyson Fury vs Anthony Joshua o wszystkie pasy wagi ciężkiej - może zostać zorganizowana w Chinach, które szybko podnoszą się po pandemii koronawirusa. Wybuchła ona w chińskim Wuhan, ale została zduszona przez machinę potężnego państwa i prowadzona przez współpromotora Fury'ego - Boba Aruma - grupa Top Rank spogląda na Makao.


EDDIE HEARN: JEDYNĄ DROGĄ JEST TOTALNE SZALEŃSTWO

Jak pisaliśmy w tym tygodniu, boks na Wyspach wraca w lipcu, a Brytyjska Komisja Bokserska (BBBofC) ustaliła szereg reguł, jakie muszą być przestrzegane, by pięściarski biznes mógł ruszyć z miejsca. Szef grupy Matchroom, Eddie Hearn planuje organizację gal z wielkim rozmachem, choć publiczność będzie mogła je oglądać tylko na ekranie. Na razie zapowiedzi Hearna są dość enigmatyczne, ale pełne energii.