ADAM KOWNACKI: MOŻE DEONTAY WILDER WEŹMIE WALKĘ ZE MNĄ?

Redakcja, TVP Sport

2020-05-06

Saudyjscy miliarderzy chcą zorganizować walkę Tyson Fury vs Anthony Joshua o wszystkie pasy wagi ciężkiej i szykują wielką ofertę zarówno dla Brytyjczyków, jak i dla Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), który miałby w zamian odstąpić od trzeciego pojedynku ze swoim lutowym pogromcą, czyli Furym. Z kim mógłby się zmierzyć Wilder czekając na zwycięzcę walki unifikacyjnej? Adam Kownacki (20-1, 15 KO) ma pewien pomysł.

KOWNACKI: WSZEDŁEM MU NA TEN CIOS, WIĘC BYŁ JESZCZE MOCNIEJSZY >>>

- Szejkowie dają duże pieniądze za walkę Fury'ego z Joshuą. Dla Wildera (byłego mistrza WBC - przyp.red.) również. Może będzie chciał walki w międzyczasie? Widział, że ja przegrałem, może weźmie walkę ze mną. Może ta walka by doszła do skutku. Jest dużo możliwości. Nie można tego skreślić - powiedział Kownacki w rozmowie z TVP Sport. ''Babyface'' chce przede wszystkim rewanżu za marcową porażkę lub walki z byłym czempionem Andym Ruizem Juniorem, ale jak widać wciąż pojawiają się nowe możliwości.

Przypomnijmy, że Polak niespodziewanie przegrał w marcu przed czasem na gali w Nowym Jorku z Robertem Heleniusem i szansa na walkę mistrzowską mocno się oddaliła, choć Adam nadal jest wysoko w jednym z rankingów - WBA. Natomiast wygrana w ewentualnym starciu z Wilderem (była już o nim mowa w przeszłości, organizację tej walki ułatwia fakt, że Kownacki i Wilder współpracują z gigantem bokserskiego biznesu - Alem Haymonem) byłaby prawdziwą katapultą dla kariery Adama i powrotem do czołówki w wielkim stylu.