Archiwum wiadomości z dnia: 2020-05-03

 
WACH O WALCE Z JOHNSONEM, GOŁYCH PIĘŚCIACH, MMA I SZPILCE (WIDEO)

Wciąż mocny Mariusz Wach (35-6, 19 KO) szykuje się do starcia z Kevinem Johnsonem (34-16-1, 18 KO) na gali w Konarach 12 czerwca (wydarzenie bez publiczności, transmitowane w PPV). W rozmowie z Arkadiuszem Hnidą z naszego bratniego portalu Sporty-walki.org, 'Wiking' poruszył także wiele innych spraw, m.in. wątek walk na gołe pięści, kariery Artura Szpilki czy propozycji starć w MMA.
W ROCZNICĘ WALKI MAYWEATHER vs PACQUIAO: KIBICE NIE ZROZUMIELI?

Dokładnie pięć lat temu byliśmy tuż po walce reklamowanej jako pojedynek stulecia, czyli po starciu Floyda Mayweathera z Mannym Pacquiao w Las Vegas o pasy WBC, WBA i WBO wagi półśredniej. Ta gigantyczna walka ustanowiła rekord sprzedaży PPV (4,6 miliona), a w ringu górą był jednogłośnie Mayweather. Reakcja kibiców była raczej chłodna, co wspomina były czempion Paul Malignaggi.


EVANDER HOLYFIELD OGŁASZA WIELKI POWRÓT?

Jedyny w dziejach czterokrotny mistrz świata wagi ciężkiej, a także niekwestionowany mistrz wagi cruiser i brązowy medalista olimpijski, 58-letni obecnie Evander Holyfield ogłosił, że szykuje się do powrotu na ring. Tak przynajmniej wielu kibiców odczytuje jego ostatnią wiadomość w mediach społecznościowych.CZERKASZYN: JESTEM DUMNY, ŻE OTRZYMAŁEM POLSKIE OBYWATELSTWO

Zapowiadana rozmowa z Fiodorem Czerkaszynem (16-0, 11 KO), pięściarzem grupy Knockout Promotions, podopiecznym trenera Fiodora Łapina. Podczas 30-minutowego wywiadu porozmawialiśmy na wiele tematów, począwszy od obecnej sytuacji, kariery Fiodora, potencjalnej walki z Robertem Talarkiem (24-13-3, 16 KO) komentarza dot. innych zawodników Knockout Promotions - Szpilki, Głowackiego, Szeremety, Sulęckiego, kończąc na braciach Kliczko oraz Usyku w wadze ciężkiej. - Tak, jestem bardzo z tego powodu dumny, bo w końcu otrzymałem to obywatelstwo, o które walczyłem można powiedzieć od początku, od kiedy przyleciałem z kartą Polaka do Polski. Jest to duma i w końcu mogę reprezentować Polskę i Ukrainę razem - mówi w rozmowie Czerkaszyn. Wiadomość o otrzymaniu obywatelstwa ogłosił już po pojedynku z Mendym w Łomży, nie kryjąc wzruszenia takim obrotem spraw.