LEMIEUX: ŚCIGAM CANELO OD LAT, ALE W KOŃCU SIĘ SPOTKAMY

Davidem Lemieux (41-4, 34 KO) miał 21 lutego skrzyżować rękawice z Robertem Talarkiem (24-13-3, 16 KO). Były mistrz świata wagi średniej nabawił się jednak kontuzji, a potem pandemia koronawirusa uniemożliwiła przełożenie tego starcia na przyszłość. Co więc dalej z kanadyjskim bombardierem?

Puncher z Montrealu był w przeszłości łączony z Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO), lecz wtedy nie był już w stanie uzyskać limitu 160 funtów i przeniósł się do kategorii super średniej. Canelo nie chciał wówczas skakać powyżej średniej, lecz dziś balansuje między średnią a nawet półciężką. Dlatego ewentualna walka z Lemieux w limicie 76,2 kilograma byłaby łatwa do zrobienia. Tym bardziej, że obaj są powiązani ze stajnią Golden Boy Promotions.

- Pozostaję w formie i jak tylko dostanę zielone światło, będę gotowy do walki. Limit wagi super średniej jest dla mnie najlepszy, na tej granicy czuję się najlepiej i najmocniej. W ostatnich walkach w dywizji średniej naprawdę bardzo męczyłem się z ostatnimi kilogramami. Chcę po powrocie być aktywny i często startować. To obecnie bardzo mocna kategoria ze sporą ilością ciekawych zawodników. Nie mogę się już więc doczekać, by wrócić i stoczy, ale zanim wkroczę do tej najwyższej ligi, najpierw chcę stoczyć jedną walkę z kimś nie z samej góry. Najbardziej zależy mi na starciu z Canelo. Od lat staram się o ten pojedynek. Styl robi walkę i we dwójkę odpalilibyśmy bomby, dając kibicom świetne widowisko - przekonuje dawny champion.

David z uwagą śledzi obecnych mistrzów i za najmocniejszego obecnie uważa Davida Benavideza (22-0, 19 KO), który zasiada na tronie WBC.

- Wcześniej wydawało mi się, że najmocniejszy jest Callum Smith, jednak po tym co zobaczyłem w jego walce z Johnem Ryderem zmieniłem zdanie i najwyżej stawiam Benavideza - kontynuował Lemieux. Ale celem nadrzędnym nadal jest ewentaualna potyczka z Alvarezem.

- Wierzę, że jeśli wrócę dobrym zwycięstwem, to spotkam się z Canelo w kategorii super średniej. Ścigam go przecież od lat.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 03-05-2020 20:25:04 
W 2016 czy 2017 roku w kategorii średniej bardzo chętnie bym to starcie zobaczył, jednak od tego czasu trochę się pozmieniało. Lemiuex zaliczył już jednak regres, a Canelo jest na samym szczycie. Dzisiaj mogliby się efektownie pobić, ale do 6 rundy byłoby po wszystkim. Chyba tylko jakby Lemiuex zdobył pas to walka miałaby sens.
 Autor komentarza: Zartan
Data: 03-05-2020 20:31:49 
Przecież ta walka nie ma sensu i nie broni się w żadnym wypadku. Ani sportowo ani też widzów przed tv nie przyciągnie. Parę lat temu może i tak ale dzisiaj Canelo robi przed czasem Lemiuex i to w pierwszej połowię walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.