KOWNACKI OTWARTY NA WALKĘ Z RUIZEM: ZNÓW POPRAWILIBYŚMY REKORDY

Zarówno Adam Kownacki (20-1, 15 KO) jak i Andy Ruiz Jr (33-2, 22 KO) boksują na galach Ala Haymona. Obaj należą też wciąż do czołówki wagi ciężkiej, pomimo iż przegrali ostatnie walki. Nic więc dziwnego, że pada pytanie odnośnie zestawienia Polaka z Meksykaninem w ringu.

- To był dla mnie trudny okres. Przegrałem pierwszą walkę, ale po raz pierwszy też zostałem zraniony i nie do końca wiedziałem, jak sobie poradzić z taką sytuacją. Zamiast się wycofać i trochę odczekać, by dojść do siebie, ja jeszcze wdałem się z nim w wymiany - analizuje polonijny wojownik, który w nocy z siódmego na ósmego marca został zastopowany w czwartej rundzie przez Roberta Heleniusa (30-3, 19 KO).

Ruiz z kolei w grudniu przegrał rewanż z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i stracił pasy IBF/WBA/WBO królewskiej kategorii. Obaj panowie chcą jak najszybciej wrócić, być może nawet stając naprzeciw siebie.

- Takie zestawienie jest jak najbardziej możliwe, tym bardziej, że to jedna z najlepszych walk do zrobienia. Razem z Chrisem Arreolą pobiliśmy rekordy wyprowadzonych i trafionych ciosów w wadze ciężkiej. W mojej walce z Ruizem prawdopodobnie byłoby tak samo - uważa Kownacki. Za moment dodaje jednak. - Najbardziej zależy mi tak naprawdę na rewanżu z Heleniusem i udowodnieniu, że to co się stało było tylko wypadkiem przy pracy. Wrócę silniejszy - dodał najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BumPromotion
Data: 02-05-2020 13:03:29 
No nie wiem czy Adaś by coś poprawił. Coś mi się wydaje, że są już symptomy rozbicia. U Ruiza na pewno jeszcze tego nie ma.
 Autor komentarza: tapir
Data: 02-05-2020 13:35:52 
Rekordy ciosów wyprowadzonych i trafionych ale i przyjętych. Moim zdaniem Ruiz faworytem. Ma chyba mocniejszy cios, celniej bije, jest szybszy i ma lepszą obronę.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 02-05-2020 13:38:38 
"Razem z Chrisem Arreolą pobiliśmy rekordy wyprowadzonych i trafionych ciosów w wadze ciężkiej."
To potwierdza żałosną obronę obu...
Do niedawna Adama chronił jego "hełm", ale zrobił się dziurawy od tego co zebrał.

Bez poprawy podstaw boksu nie ma co wychodzić do Heleniusa.
Jego ciosy mają za słabą moc na najlepszych w wadze ciężkiej- bo zadawane są z samych rąk.
Co z tego że ciężka ręka, skoro Arreola (wiekowy) zebrał tyle i nie leżał nawet?

Brak obrony...

Adam powinien przemyśleć czy z takim stylem warto kontynuować karierę...
 Autor komentarza: Clevland
Data: 02-05-2020 13:43:22 
Biorąc pod uwagę cios i dynamikę Ruiza, walka z Adamem skończyłaby się w pierwszej, drugiej rundzie.
Wszystko zależałoby od wagi Ruiza, jego nastawienia itd.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-05-2020 13:55:24 
To nie jest dobry pomysł, chyba że po wpadce z Finem chce niczym kamikadze popełnić zawodowe samobójstwo. Z jednej strony zwycięstwo nad Ruizem(wiadomo jak się prowadzi) to szybki powrót na utraconą pozycje, z drugiej natomiast po zaliczeniu wtopy z Heleniusem, druga porażka nie zwiastowałaby rychłych sukcesów.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 02-05-2020 14:53:59 
A moim zdaniem to jest kapitalny pomysł. Przegrana specjalnie mu nie zaszkodzi, bo jest po porażce z dużo gorszym zawodnikiem, a wygrana wywinduje go w okolice szczytu. Dodajmy, że walka świetnie by się sprzedała i wygląda to naprawdę atrakcyjnie.

Jakby Adam chciał się zwyczajnie odbudowywać ze słabszymi rywalami, to na przeciwnika pokroju Ruiza może liczyć najwcześniej w 2022 roku.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 02-05-2020 15:22:45 
Co za gość...
Szkoda że z Joshuą nie chce zawalczyć... Pewnie też pobiłby jakiś rekord...
Facet dopiero co przegrał z gościem który miał być tylko przystankiem i to przegrał dość dotkliwie a już snuje sobie plany na kolejne walki na poziomie na którym nawet jeszcze nie był...

Niech Adam lepiej skupi się na wyciągnięciu poprawnych wniosków z tego co się stało bo póki co z jego wypowiedzi wynika raczej że nie ma pojęcia gdzie popełnił błędy tak jak i nie ma pojęcia że trzeba by te błędy poprawić. Teksty o 9 wygranych na 10 walk, o tym że niby pierwszy raz został zamroczony i powinien robić co innego (co z tego że powinien jak nie umie? Tak samo zachował się jak go zamroczył i to fest Martin- zaczął machać rękoma i odpowiadać tylko wtedy się udało bo Martin aż tak dotkliwie nie bije).

Tu jeszcze można powalczyć o poprawę ale potrzebne są drastyczne działania a nie pitolenie o tym że to był wypadek przy pracy i chętnie z Ruizem zawalczy zbierając na ryj kolejne 500 ciosów...
Zresztą podejrzewam że nawet jakby naporem Kownacki przewyższał Ruiza to ręce ma znacznie wolniejsze i wali z samych rąk często obszerne ciosy. Rozbiłby się o Ruiza jak Arreola o Stiverna.

Zmiana trenera albo postawienie ultimatum że ma się poświęcić robocie a nie że facet nie może wyjechać z nim na obóz bo trenuje jakiś na miejscu u siebie... Do tego usystematyzowanie diety i utrata zbędnego balastu do sensownego poziomu. Praca nad fizycznością i nie chodzi tu o to żeby Adam został kulturystą ale żeby wyciągnął z swojego organizmu maks a nie zadowalał się tylko naturalnymi predyspozycjami.
Ma problem z ogarnianiem tego wszystkiego na miejscu? W domu? To wyjeżdżać na pełne obozy w góry.

Przestać oszczędzać na tym na czym może zyskać. Zarobił już tyle że stać go by w siebie zainwestować.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 02-05-2020 16:24:20 
tldr: Walki nie będzie, Blackdog zabronił :D
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 02-05-2020 17:35:52 
Co on pierdoli, ten nasz Adaś... przegrałby z Ruizem przez KO, gdyż jak się okazało w przeciwieństwie do Meksykanina nie ma szczęki z betonu, a zbiera na łeb wszystko jak leci, w wymianach by poległ przed czasem, już nie wspomnę o tym że Ruiz ma szybsze ręce i bije po prostu mocniej.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-05-2020 18:44:09 
Jeśli Adaś wciąż myśli o szansie walki o pas to powinien zapomnieć o Ruizie, nie ta półka. Znów skończyłoby się na dechach.
 Autor komentarza: duzygejowatychlopiec
Data: 02-05-2020 19:04:42 
Większość tu komentujących ma psychikę chwiejną jak kobieca natura. Jak jakiś gość wygrywa to jest hajp, jaki to z niego mistrz jest lub będzie. Jak gość przegra to hejt jaki z niego lamus bokserski.
 Autor komentarza: fanamator
Data: 02-05-2020 20:51:34 
Duzygejowatychlopiec. Nie tylko to, ale większość tu piszących nie rozumie realiów boksu. Ktoś pyta Adama czy by taka walkę chcial...To on odpowiada. To jest jego praca, bic się po głowie. Od ustawiania kto z kim jest promotor, od brania walki lub nie jest manager z tym że Adam ma zawsze ostatnie zdanie.
Adam ma za zadanie mówić jaki to nie jest mocny i że nikogo się nie boi.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 02-05-2020 22:18:53 
Nie dadzą mu tej walki. Ruiz ma wiele lepszych opcji. Teraz chcą z nim walczyć bardziej popularne nazwiska licząc na szybki wzrost w rankingach.
 Autor komentarza: falken
Data: 04-05-2020 09:28:52 
Może i sobie wygada taką walkę - z grubasami nikt nie chce walczyć, bo nie dość, że nie walczą technicznie, tylko walą na oślep i to mocno, to i przegrać można przez przypadek. A z grubasem przegrać, to wstyd. Więc po grzyba komu taka ryzykowna walka. Kownacki też się niepotrzebnie pcha. Chyba się nie nauczył, że nie ze wszystkimi się opłaca iść na wymianę. A już na pewno nie z tym i, co też mają czym uderzyć i wiele więcej nie potrafią
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.