Archiwum wiadomości z dnia: 2020-05-01

 


LUKE CAMPBELL: MUSZĘ SOBIE ZASŁUŻYĆ NA REWANŻ Z ŁOMACZENKĄ

Luke Campbell (20-3, 16 KO) ma trochę pecha. Na swojej drodze spotkał dwóch wielkich mistrzów - Jorge Linaresa i Wasyla Łomaczenkę (14-1, 10 KO), a teraz, gdy miał zawalczyć z teoretycznie słabszym Javierem Fortuną (35-2-1, 24 KO) o wakujący pas WBC wagi lekkiej, pandemia koronawirusa i długa przerwa sprawiły, że tytuł został przywrócony Devinowi Haneyowi. A droga Campbella po tytuł trochę się wydłuży.

JOSHUA: FURY JEST FAWORYTEM TYLKO DLATEGO, ŻE PRZEGRAŁEM Z RUIZEM

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO) przyznaje, że walka z obowiązkowym pretendentem IBF Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) - pierwotnie planowana na czerwiec i przełożona na nieokreślony termin - nie wyznacza teraz horyzontu. Celem jest przede wszystkim pojedynek z mistrzem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), ale nastawienie Joshuy do obu walk jest identyczne.


MOŻLIWA WALKA CANELO vs CHARLO? OPINIE EKSPERTÓW DAZN

Mistrz WBA i WBC Franchise wagi średniej, Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO) i drugi, teoretycznie pełnoprawny czempion WBC w limicie 160 funtów, Jermall Charlo (30-0, 22 KO), są związani z konkurencyjnymi projektami: Meksykanin z platformą DAZN, Amerykanin z projektem PBC. Wydaje się jednak, że ich walka staje się coraz bardziej możliwa. Może na to wskazywać wypowiedź eksperta DAZN, byłego czempiona Sergio Mory.
BŁACHOWICZ O WALCE Z ADAMKIEM I INNYCH BOKSERSKICH WĄTKACH

Najlepszy polski zawodnik MMA, Jan Błachowicz jest blisko walki z Jonem Jonesem, mistrzem UFC wagi półciężkiej. Ciekawy wątek stanowi też pojedynek z Tomaszem Adamkiem, o którym 'Cieszyński Książę' - jeden z najlepiej boksujących zawodników MMA - sporo mówi. Oto 'bokserskie' fragmenty wywiadu, jaki z Błachowiczem przeprowadził Arkadiusz Hnida z naszego bratniego portalu Sporty-walki.org.

WRZESIŃSKI DLA BOKSER.ORG: CHCĘ OSIĄGNĄĆ CEL - MISTRZOSTWO EUROPY

Specjalnie dla Was 30 minut rozmowy z Damianem Wrzesińskim (19-1-2, 5 KO), zawodnikiem grupy Tymex Boxing Promotions, międzynarodowym mistrzem Polski wagi lekkiej. Z Damianem porozmawialiśmy o jego celach, karierze, początkach w boksie, kosztach przygotowań, akcjach w mediach społecznościowych, promocji swoich walk, potencjalnych starciach z Polakami. Wrzesiński wraz z żoną chętnie pomagają charytatywnie, włączają się w piękne akcje społeczne, o których kilkakrotnie pisaliśmy na naszym portalu. Oboje dbają także, by promować w mediach społecznościowych pojedynki Damiana, otwierać się na kibiców boksu, zapoznawać ich z postacią Damiana. Sam pięściarz zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo potrzebne - nie wszystko powiem zależy od promotora oraz postawy zawodnika w ringu. Wrzesiński dla wielu bokserów może być przykładem na to, jak w ciekawy i odpowiedni sposób promować swoje walki oraz własną osobę, łącząc to wszystko z dobrymi występami w ringu.