GŁOWACKI vs OKOLIE: CHAMBERLAIN WIDZI NIEMAL RÓWNE SZANSE

Redakcja, WBN

2020-04-24

Starcie Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) z Lawrence'em Okolie (14-0, 11 KO) o wakujący pas WBO wagi cruiser miało się odbyć w maju lub czerwcu, ale pandemia koronawirusa może je mocno opóźnić. O szansach w tym pojedynku i stylu Brytyjczyka wypowiedział się jego rodak i były rywal, Isaac Chamberlain (10-1, 4 KO), którego w lutym 2018 roku Okolie pokonał na punkty.

- Chcę rewanżowej walki z Lawrence'em Okolie. Jeżeli pokona Głowackiego w walce o mistrzostwo świata, to nasze drugie starcie byłoby czymś bardzo dużym, zwłaszcza, jeśli ja również zdobyłbym w drodze do niego tytuł. Mógłbym sobie w ten sposób utorować drogę do rewanżu. Za drugim razem naciskałbym na neutralnego sędziego i nie pozwoliłbym, by Okolie mnie przytulał, klinczował jakbym był jego dziewczyną - powiedział Chamberlain, który ostatnią walkę stoczył w październiku 2018 roku, pokonując Luke'a Watkinsa i odbudowując się po porażce. Natomiast Okolie po zwycięstwie nad Chamberlainem stoczył sześć walk i wszystkie wygrał (w tym pięć przed czasem), na czele z ostatnią, wygraną przez TKO konfrontacją o pas EBU wagi cruiser z Yvesem Ngabu (październik 2019).

- Głowacki vs Okolie? To bardzo dobra walka. Okolie ma siłę uderzenia i siłę fizyczną na takim poziomie, że może dokonać czegoś dużego. Ale Głowacki to mańkut o niemal równie dużych szansach na zwycięstwo. Myślę, że szanse rozkładają się w stosunku 60 do 40 na korzyść Okolie - dodał ''Chambo''.

Przypomnijmy, że po niezwykle kontrowersyjnej, czerwcowej walce Głowackiego (obecnie zajmującego pozycję numeru jeden rankingu WBO) z Mairisem Briedisem i długich staraniach strony polskiej, władze WBO nakazały rewanż, ale Łotysz zwakował pas. Mistrz Europy (EBU) Okolie jest natomiast drugi w rankingu.