GŁOWACKI vs OKOLIE: CHAMBERLAIN WIDZI NIEMAL RÓWNE SZANSE

Starcie Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) z Lawrence'em Okolie (14-0, 11 KO) o wakujący pas WBO wagi cruiser miało się odbyć w maju lub czerwcu, ale pandemia koronawirusa może je mocno opóźnić. O szansach w tym pojedynku i stylu Brytyjczyka wypowiedział się jego rodak i były rywal, Isaac Chamberlain (10-1, 4 KO), którego w lutym 2018 roku Okolie pokonał na punkty.

- Chcę rewanżowej walki z Lawrence'em Okolie. Jeżeli pokona Głowackiego w walce o mistrzostwo świata, to nasze drugie starcie byłoby czymś bardzo dużym, zwłaszcza, jeśli ja również zdobyłbym w drodze do niego tytuł. Mógłbym sobie w ten sposób utorować drogę do rewanżu. Za drugim razem naciskałbym na neutralnego sędziego i nie pozwoliłbym, by Okolie mnie przytulał, klinczował jakbym był jego dziewczyną - powiedział Chamberlain, który ostatnią walkę stoczył w październiku 2018 roku, pokonując Luke'a Watkinsa i odbudowując się po porażce. Natomiast Okolie po zwycięstwie nad Chamberlainem stoczył sześć walk i wszystkie wygrał (w tym pięć przed czasem), na czele z ostatnią, wygraną przez TKO konfrontacją o pas EBU wagi cruiser z Yvesem Ngabu (październik 2019).

- Głowacki vs Okolie? To bardzo dobra walka. Okolie ma siłę uderzenia i siłę fizyczną na takim poziomie, że może dokonać czegoś dużego. Ale Głowacki to mańkut o niemal równie dużych szansach na zwycięstwo. Myślę, że szanse rozkładają się w stosunku 60 do 40 na korzyść Okolie - dodał ''Chambo''.

Przypomnijmy, że po niezwykle kontrowersyjnej, czerwcowej walce Głowackiego (obecnie zajmującego pozycję numeru jeden rankingu WBO) z Mairisem Briedisem i długich staraniach strony polskiej, władze WBO nakazały rewanż, ale Łotysz zwakował pas. Mistrz Europy (EBU) Okolie jest natomiast drugi w rankingu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 24-04-2020 20:49:25 
Zobaczymy w jakiej formie mentalnej bedzie Glowka po batali z BReidisem.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 24-04-2020 20:49:25 
Zobaczymy w jakiej formie mentalnej bedzie Glowka po batali z BReidisem.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 24-04-2020 21:05:00 
Głowacki nie dość że przegrał w antysportowych okolicznościach, to jeszcze zalicza bardzo długi rozbrat z ringiem wynikającym z czynników na które nie ma żadnego wpływu. Dla mnie osobiście ten pojedynek to wielka niewiadoma, nie mam pojęcia czego obecnie się spodziewać po "Główce" natomiast nie wątpię, iż Okolie zaprezentuje brudny boks, a walka nie będzie miła dla oka i w ten sposób będzie chciał zamęczyć naszego pięściarza.
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 24-04-2020 21:53:49 
Okolie zmiecie główke z planszy.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 24-04-2020 22:48:07 
Gakulaev, że tez nie ma siły, żeby takiego chuja, jak ty, zmieść z forum...
 Autor komentarza: Koshi
Data: 24-04-2020 22:50:32 
Ja mam wątpliwości czy ten łokieć aż tak załatwił Główkę. Briedis ma świetny timing, mocno bije i moim zdaniem tak czy inaczej załatwiłby Głowackiego. Ale z Okolie ma szanse..
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 25-04-2020 00:18:26 
Głowacki jest typem, który potrzebuje aktywności a tutaj dłuższa przerwa po walce, która nawet się nawet nie zaczęła.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 25-04-2020 06:23:22 
Główka ma serducho ale na punkty nie zdominuje go tak żeby nie było wątpliwości. Może gdyby walka była w innych okolicznościach i nie promowana przez Hearna to szanse byłyby o wiele większe. Główka może to wygrać, ale raczej się nie uda. Mam nadzieję się mylić.
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 25-04-2020 14:23:43 
Niestety, ale nie widzę Głowackiego w tej walce. Raz, że długa przerwa. Dwa- ostatnia walka zakończona w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Trzy- Głowacki nie jest cwaniakiem ringowym- to walczak, co paradoksalnie może mu zaszkodzić w pojedynku z kimś takim, jak Okolie. Walka z takim faularzem to może być niestety koszmar i koniec marzeń Krzyśka o kolejnym podboju kategorii cruiser.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.