KOWNACKI: CHCĘ REWANŻU Z HELENIUSEM, TO BYŁ WYPADEK PRZY PRACY

- Wierzę, że na dziesięć walk z Heleniusem wygrywam dziewięć, a to był właśnie ten jeden raz - mówi żądny rewanżu Adam Kownacki (20-1, 15 KO), który chce z nawiązką oddać Robertowi Heleniusowi (30-3, 19 KO) za porażkę z początku marca.

- Porażka boli, tym bardziej, że byłem faworytem tej walki. Trafił mnie dobrym ciosem, ale chciałem to jeszcze kontynuować, bo czułem, że on jest już zmęczony. No ale to jest boks i w wadze ciężkiej jeden cios może zmienić wszystko. Poprawię błędy i wrócę silniejszy. Nasza gala była praktycznie ostatnią jaka się odbyła i mam nadzieję, że wrócę jako jeden z pierwszych po tej pandemii. Chcę pokazać, że to, co wydarzyło się w naszej walce, było wypadkiem przy pracy. Wierzę, że na dziesięć walk z Heleniusem wygrywam dziewięć, a to był właśnie ten jeden raz - mówi nasz polonijny wojownik.

ZANIM JOSHUA ODEJDZIE NA EMERYTURĘ, CHCE WALCZYĆ Z KOWNACKIM >>>

- Nie jestem pierwszy i nie ostatni. Wilder czuje się teraz tak samo jak ja. Bardzo chciałbym od razu rewanżu z Heleniusem, bez zbędnych walk na przetarcie - dodał Kownacki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: annastefczyk
Data: 21-04-2020 12:33:56 
hehehe
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 21-04-2020 12:59:14 
1. Wbrew pozorom szanse na ten rewanż są spore. To Kownacki przyciąga widzów i jest gwiazdą Polonii.
2. Jeśli Helenius nie otrzyma lepszej oferty finansowej, to chętnie weźmie rewanż.
3. Rewanż jak dla mnie 55:45 dla Heleniusa, choć równie dobrze Kownacki może go rozjechać jak walec, czego się zresztą przed walką spodziewaliśmy.
4. Nawet wygrana w pięknym stylu nie posuwa Adama do przodu.
5. Promotorzy (Haymon) prawdopodobnie będą woleli wykorzystać Kownackiego jako gatekeepera dla młodych prospektów, a od Kownackiego usłyszymy jak zawsze "ufam moim promotorom, oni wiedzą co dla mnie najlepsze".
6. Wcześniej byłem przekonany, że dopcha się do walki mistrzowskiej w 2022 roku. Dziś wiemy, że nigdy się nie dopcha, ewentualnie jako zastępstwo, jednak nie wcześniej niż w 2025.
7. Gdyby nie obsrał zbroi/Gdyby nie decyzja Haymona i gdyby udało się wejść do ringu z Joshuą, jego sytuacja byłaby znacznie lepsza, niezależnie od wyniku ich walki.
8. Dziwię się, że Szpilka jeszcze go nie wyzwał na rewanż, finansowo w Polsce to się doskonale sprawdzi.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 21-04-2020 13:03:06 
Wilder czuje się znacznie gorzej i ma znacznie gorszą sytuację.
Jego pokonał 2 razy facet na 2 różne sposoby i cały świat patrzy teraz na Wildera zastanawiając się co ma zamiar zrobić.
On nie może sobie pozwolić na to by powiedzieć spokojnie pass i odejść w innym kierunku.

Co do Adama i rewanżu... Niech on lepiej na spokojnie zastanowi się jak mocno bolały go ciosy Fina. Nie sądzę by to ten 1 strzał go tak rozjechał. On musiał odczuwać mocno uderzenia Roberta skoro go tak rozbiły i to momentalnie.
Przecież z Martinem też miał kryzys i zaczął pływać z tą różnicą że wtedy był w stanie jeszcze cokolwiek zrobić. Przyjmować Kownacki będzie nadal. W dodatku może być już mniej stanowczy i pewny swojej odporności zaś Fin może być mocno podbudowany zwycięstwem.

Techniki nie poprawi, nadal będzie "bijokiem" idącym do przodu z nogami w tyle który liczy że presją zajedzie przeciwnika. Nadal więc będzie podatny na kontry i mocne uderzenia. Może poprawić formę fizyczną ale z jego zaangażowaniem nie wiadomo czy w tym wypadku pomoże nawet porażka.
A to może być za mało.

Ogólnie to sprawa do poważnego przemyślenia z tym rewanżem bo to nie wyglądało jak skrajny przypadek. Jeśli w ogóle istnieje możliwość zmuszenie Fina do natychmiastowego rewanżu trzeba zastanowić się czy warto brać go od ręki.
Nie zawsze pośpiech w takim momencie jest wskazany. Przykład Price chociażby i walk z Thompsonem.
 Autor komentarza: blazini86
Data: 21-04-2020 13:34:40 
SZPILKA: CHCĘ REWANŻU Z KOWNACKIM, TO BYŁ WYPADEK PRZY PRACY
 Autor komentarza: teanshin
Data: 21-04-2020 16:53:12 
"Poprawię błędy i wrócę silniejszy." Ile razy padły te obietnice bez pokrycia? Później okazuje się że "Poprawił błędy i wrócił cięższy".
 Autor komentarza: Callisto
Data: 21-04-2020 17:08:27 
Te bledy do poprawki ma sie rozumiec to oczywiscie waga oraz obrona? Bo jesli nie to lepiej rewanzu nie brac tak szybko.
 Autor komentarza: MODM
Data: 21-04-2020 17:36:55 
Up

To z kim widział byś Adama w powrotnej walce? Może Price, Allen lub Browne skoro Fin to już takie wysokie progi dla Adama. Niedawno Adaś łączony był z mistrzami i niektórzy na forum dawali mu nawet jakieś szanse a teraz zjazd o 180 stopni i okazuje się że Kownaś potrzebuje przetarcia przed Heleniusem?
 Autor komentarza: Waluk
Data: 21-04-2020 19:02:29 
Kownacki nie wzial walki z AJem, bo bal sie, ze i u niego wykryja sterydy tak samo jak u jego kumpla z szatni. Wiadomo, ze takie swiniaki wydolnosci nie maja a Kownacki skacze jak tlusty kurczak przez 12 rund
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 21-04-2020 22:03:29 
Ja jestem za natychmiastowym rewanżem, ponieważ u Adama nie ma walk na przetarcie bo on w każdej walce zbiera sporo na głowe a to mu w niczym nie pomoże.Po za tym Adam tą walkę prowadził i do momentu knockdownu lał Fina bezlitośnie to nie była walka do jednej mordy w której Helenius wytarł ring Adamem. Ja w mistrzostwo Adama nie wierzyłem, choć z Wilderem miałby szanse gdyż bambo nie ma póldystansu, Kownacki to mega sympatyczny gościu i ja mu będę dalej kibicował, choć jak teraz nie zrzuci zbędnych kg to straci dużo mojej sympatii.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.