OŚWIADCZENIE MICHAŁA CIEŚLAKA

Nasz wywiad (czytaj tutaj) z Andrzejem Wasilewskim odbił się szerokim echem. Poruszono w nim kilka aspektów, między innymi Michała Cieślaka (19-1, 13 KO). Dziś do redakcji BOKSER.ORG sam Michał (WBC #2) przesłał swoje oświadczenie, będące odpowiedzią na słowa szefa grupy KnockOut Promotions.

<< OTWÓRZ OŚWIADCZENIE MICHAŁA CIEŚLAKA >>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 20-04-2020 18:43:25 
Złotousty Wasyl na pewno i tak miałby coś do powiedzenia, słowna szermierka to jego żywioł - zawsze po mistrzowsku odwróci kota agonem.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-04-2020 18:47:29 
Nie wiem jak są te umowy promotorskie sformułowane, ale wydaje mi się że jest to podobne do umowy o dzieło, przynajmniej teoretycznie. Skoro jedna ze stron się z takiej umowy nie wywiązuje to umowa traci ważność.
Coś z tym Wasilewskim jest nie tak. Najpierw jakieś nieporozumienia z Balskim, potem Szpilek a teraz Cieślak. Jak widać coraz więcej pięściarzy chce, albo przynajmniej próbuje wycofać się ze współpracy z Wasilewskim.
Wasilewski chyba nie potrzebnie uzurpuje sobie prawa do każdego pięściarza który jest warty jakieś pieniądze.
Jako kibice możemy tylko domniemać, a prawda jak zwykle zapewne leży pośrodku.
 Autor komentarza: Bongo
Data: 20-04-2020 19:02:30 
Werner odsunął się w cień z racji wieku i od tamtej pory Wasilewski głupieje popełniając fatalne nie tylko wizerunkowo błędy
 Autor komentarza: robcio75
Data: 20-04-2020 19:07:33 
Umowy promotorskie (szczegolnie te amerykanskie) sa zwykle zformuowane tak ze promotor sie zobowiazuje to zorganizowania iles tam walk a w zamian dostaje jakis % od kazdej wyplaty . Umowa obowiazuje na okreslony czas ale sa zwykle jakies klazule ze np. jezeli dostaniesz walke o pas to umowa jest automatycznie przedluzana . Nigdy nie slyszalem zeby klauzula byla ze jezeli np. wejdziesz do 15-ki rankingu WBC WBO to automatycznie przedluzana . Ale bym sie nie zdziwil bo Leon Margules (szef Warriors Promotions) - partner Wasyla w USA to prawnik i mogl taka klauzule dodac . Troche cios ponizej pasa , moze i sprawa do wygrania w sadzie w USA ale to wymaga pieniedzy a takich pieniedzy Cieslak nie ma zeby sie z tego wylizac .
Nie mozna tak sobie powiedziec ze umowa nie obowiazuje . Leon napewno zablokuje Cieslaka w USA ,ale nie wiem czy to mu cos da bo i tak w USA w jego wadze nie ma pieniedzy .
 Autor komentarza: khorne
Data: 20-04-2020 20:28:59 
Patrząc jakich argumentów użył Michał to niestety nie wygląda to dla niego ciekawie. Gdyby w kontrakcie były zapisy o zobowiązaniu się do zorganizowania n-walk to na pewno by o tym napisał. A skoro nie napisał o PRAWNYCH (nie moralnych) zaniedbaniach to może być kiepsko.
Wygląda to po prostu na kolejny niewolniczy kontrakt, jakich mamy wiele na polskim rynku.
Bardziej zastanawiające jest tutaj podejście Michała do Tomka Babilońskiego. Zawsze miałem wrażenie, że Tomkowi szczerze zależało na sukcesach Michała i że to jego pięściarskie dziecko (tak jak Diablo u AW). A tu proszę. Trochę to słabe, zwłaszcza w kontekście tego, że mimo wszystko Michał zawsze walczył na galach Tomka. Oczywiście piszę to z perspektywy zwykłego kibica, który nie ma pojęcia jak to wygląda od środka. Zaskakujące to mimo wszystko.
 Autor komentarza: Burza333
Data: 20-04-2020 22:19:14 
Podejście Michała do Tomka Babilońskiego nie powinno dziwić w kontekście wydarzeń z Kongo.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 20-04-2020 22:59:54 
Życzę Michałowi jak najlepiej, ale na polskim rynku znaleźć dobrego promotora będzie ciężko. Dobrze, że Cieślak ma zawsze za sobą Zbyszka Ratyńskiego, który jak zauważyłem traktuje Michała prawie jak syna. Może nie będzie tak źle. Michał na pewno ma spory potencjał, zarówno sportowy jak i medialny, więc powinien sobie poradzić. Co do współpracy z Tomaszem Babilońskim to z wypowiedzi Babilońskiego wynikało, że on raczej woli organizować gale MMA, bo na nich więcej zarabia, niż gale bokserskie, więc Michał nie miał tu już większych perspektyw i byłby zapewne skazany na wahania nastrojów Babilońskiego, który też już nieraz wspominał w przeszłości ile to pieniędzy wydał na Cieślaka.

Mam nadzieję, że decyzja Michała Cieślaka była przemyślana, a nie podjęta pod wpływem emocji. On kilka dni po walce z Ilungą Makabu wspominał, że zamierza zmienić promotora, więc zakładam, że dał sobie czas na przemyślenie pewnych kwestii. Byłoby wielką szkodą, gdyby taki talent zmarnował się.
 Autor komentarza: kame69sennin
Data: 20-04-2020 23:48:40 
Dokładnie!Jeśli ktoś zna prawdziwe kulisy Kongijskiej farsy zapewne w 100% staje za Michałem!A co by było gdyby nie udana akcja motorowo ucieczkowa i...oj ci polscy promotorzy!Więcej szczęścia niż rozumu!Pozdro Kinszasa!666
 Autor komentarza: khorne
Data: 21-04-2020 09:08:35 
@Burza333Data: 20-04-2020 22:19:14
Podejście Michała do Tomka Babilońskiego nie powinno dziwić w kontekście wydarzeń z Kongo.

A ja się dziwię. To nie Tomek chciał tej walki (przypomnijmy Babiloński był przeciwko z wielu powodów, m.in. organizacji), lecz Michał. W takiej sytuacji w jakiej byli, promotor zrobił to co do niego należało - zapewnił byt Michałowi, a także bezpieczeństwo (ochrona). O tym jakoś Michał nie wspomina, bo Michał o takich rzeczach nawet nie miał pojęcia. Oni go odseparowali od całej otoczki !
Absolutnie nie uważam, że Tomek zachował się źle. Okoliczności były takie, a nie inne. Musieli improwizować. Przecież równie dobrze po tej walce, Kongijscy najemnicy mogli przystawić im maczety do głowy z tekstem 'wypłacajcie pieniądze' (w końcu poszła fama, że promotorzy uciekli z kasą, zatem zmienił im się potencjalny cel). I co wtedy? wtedy byłby płacz, o ile wróciliby z tego cało.
Ogólnie zachowanie Cieślaka pod tym kątem jest słabe. Najważniejszymi osobami przy ringu był trener i cutman. Zresztą tych osób było więcej.@GhostbusterData: 20-04-2020 22:59:54
Babilońskiego, który też już nieraz wspominał w przeszłości ile to pieniędzy wydał na Cieślaka.

No właśnie. Babiloński wykładał także sporo kasy na Michała, a ten traktuje go jakby żadnej złotówki nie wyłożył. Mega to słabe. Zreszta z pogardą wypowiada się na Wasylu, jednocześnie nie zaprzeczając, że Wasyl nigdy nie brał udziału w podziale 'łupów'.
Nie zapominajmy, że jak Cieślak wpadł na dopingu to Babiloński od razu wyciągnął mu dłoń, mówiąc, że go nie skreśla i mu pomoże.


Babiloński do całej sprawy odniósł się słowami 'syndrom niewdzięcznika'. I w gruncie rzeczy przychylam się do jego zdania.
 Autor komentarza: Burza333
Data: 22-04-2020 12:13:07 
Trochę po czasie, ale polecam obejrzeć hejtpark z Dominikiem Ebebenge na Kanale Sportowym. A dokładnie kwestie omawiane w 26 i 43 minucie. Może rzuci Ci to trochę inne światło na tę "wyprawę" do Kongo.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.