RING TELEGRAM (15 KWIETNIA 2020)

Coś się w końcu rusza w świecie sportu i widać światełko w tunelu. Prezentujemy Wam skrót bokserskich wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Marcos Rene Maidana (35-5, 31 KO) pochwalił się niedawno swoim ołtarzykiem, na którym trzyma... ząb Floyda Mayweathera Jr (50-0, 27 KO). Sam Amerykanin utrzymuje jednak, że nie stracił wówczas zęba i Argentyńczyk kłamie. - Trafił mnie mocnym ciosem w trzeciej rundzie, zaraz po gongu. To silny chłopak, ale nie wybił mi zęba - zapewnia "Piękniś".

Witalij Dunajcew (-64kg) - mistrz świata i Europy z 2015 roku, a także brązowy medalista olimpijski z Rio, postanowił w wieku 27. lat zawiesić rękawice na kołku. Rosjanin pracuje w regionalnym związku bokserskim i temu się teraz poświęci.

Dillian Whyte (27-1, 18 KO) czeka na rewanż z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i krytykuje go za starcie z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). - Przecież Pulew jest skończony, ta walka nie ma sensu. Kiedy Pulew był w swoim szczycie ta walka też nie byłaby dobra, a co dopiero teraz. Joshua powinien mierzyć się ze mną - przekonuje Whyte.

Paul Malignaggi (36-8, 7 KO) przegrał po dyskutowanym werdykcie punktowym z Artemem Lobowem w walce na gołe pięści. Teraz chce wziąć na nim rewanż, ale już w normalnej walce na zasadach boksu zawodowego. - Jestem zainteresowany takim rewanżem. Złamałem wtedy rękę, a i tak dałem mu szkołę drugą ręką. Mimo tego okradziono mnie wtedy ze zwycięstwa. Chętnie więc znów się z nim spotkam - stwierdził "Magik".

Pod koniec marca informowaliśmy Was o tym, że Coleman Barrett (13-1, 2 KO) - były mistrz Irlandii w wadze ciężkiej, walczy o życie w szpitalu. 37-latek znokautował już chyba koronawirusa, bo zaprezentował krótki filmik ze szpitala i pokazał... jak trenuje. Zdrowia!

- Utrzymanie nowej daty finału wydaje się już nierealne - przyznaje Kalle Sauerland, odnosząc się do finału turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej pomiędzy Yunierem Dorticosem (24-1, 22 KO) a Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO). Pierwotną datą był początek wiosny. Panowie mieli skrzyżować rękawice 21 marca w Rydze, gdzie zresztą odbyły się półfinały. W związku z pandemią koronawirusa galę przełożono na 16 maja, również w stolicy Łotwy. Ale i ten termin jest nie do utrzymania. Czekamy więc na nowy.

Carl Froch (33-2, 24 KO) nie odpuszcza. Oto trzecia odsłona jego potyczek słownych z Joe Calzaghe'em (46-0, 32 KO). - On stwierdził, że wciąż żyje w mojej głowie. Tylko nie zrozumiał, że ktoś mnie po prostu spytał o taki pojedynek, a ja tylko odpowiedziałem, że moim zdaniem pokonałbym go kiedyś i pokonałbym go teraz. Niech on sobie już tak nie pochlebia - powiedział Froch.

Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) wspiera lokalny biznes. Zamówił ze swojej ulubionej restauracji jedzenie na 557 funtów, a dostawcy dał 700. - Reszty nie trzeba - usłyszał szczęśliwiec.

Sławny dziennikarz Dan Rafael wypełnił kontrakt ze stacją ESPN, a ta nie przedłużyła z nim umowy. Rafael pracował dla ESPN od 2005 roku.

Yuriorkis Gamboa (30-3, 18 KO) może wrócić na ring szybciej niż myśleliśmy. Operacja i rehabilitacja powiodły się i Kubańczyk, w przeszłości mistrz olimpijski oraz zawodowy mistrz świata, będzie mógł zaboksować jeszcze w tym roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bongo
Data: 15-04-2020 14:43:49 
Jak narazie to Froch sobie bardzo pochlebia a nawet za bardzo
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 15-04-2020 16:46:45 
Dillian Whyte czeka na rewanż z Joshuą, a jak w zeszłym roku mógł z nim zawalczyć, to mu się miliony w proponowanej gaży nie zgadzały...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.