RING TELEGRAM (6 KWIETNIA 2020)

W końcu zaczyna się dziać trochę więcej w świecie boksu zawodowego. Prezentujemy Wam skrót wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Nigel Benn (42-5-1, 35 KO), wielki mistrz wagi średniej i super średniej lat 90., poinformował o śmierci swojego brata Marka z powodu koronawirusa.

Cassius Haye ma dopiero jedenaście lat, ale idzie ewidentnie w ślady ojca. Dumny David "Hayemaker" - były król kategorii cruiser i mistrz WBA wagi ciężkiej, pochwalił się synem w mediach społecznościowych. Zdjęcie poniżej.

Obchodzący niedawno dopiero 22. urodziny Vergil Ortiz Jr (15-0, 15 KO) wyrasta na wielką gwiazdę wagi półśredniej. I ma coraz większe ambicje. - W przeciągu maksymalnie dwóch lat będę już gotowy na Errola Spence'a. Jeśli mam go pokonać, to chcę to zrobić, gdy on jest w szczycie swojej kariery - stwierdził Ortiz Jr.

Wasyl Łomaczenko (14-1, 10 KO) i promujący go Bob Arum myślami wybiegają naprzód i zastanawiają się, kto mógłby być kolejnym rywalem Ukraińca po spodziewanej wygranej nad Teofimo Lopezem (15-0, 12 KO). Łomaczenko nie wyklucza powrotu w dół do kategorii super piórkowej na starcie z Miguelem Bercheltem (37-1, 33 KO). A meksykański champion federacji WBC podchwycił taki pomysł. - Najpierw pokonam Oscara Valdeza, a potem wezmę się za Łomaczenkę - zapowiada Berchelt.

Demetrius Andrade (29-0, 18 KO) desperacko szuka ciekawego rywala. Teraz rzucił rękawicę Siergiejowi Derewianczence (13-2, 10 KO). - Już wcześniej naciskałem na taki pojedynek. Jestem gotowy na każdego. Jeśli uda się przekonać Derewianczenkę, z przyjemnością z nim zawalczę - mówi champion WBO wagi średniej.

20-letni Josh Frankham, kuzyn Tysona Fury'ego, podpisał zawodowy kontrakt z Frankiem Warrenem. Będzie występował w dywizji junior średniej. Jego amatorski rekord to 31-6.

Plotki, ploteczki... Pojawiają się informacje, póki co nie potwierdzone przez żadną ze stron, o negocjacjach w sprawie trzeciej walki Floyda Mayweathera Jr (50-0, 27 KO) z Marcosem Rene Maidaną (35-5, 31 KO). Taki pojedynek miałby odbyć się w lutym bądź marcu przyszłego roku.

Informowaliśmy Was o pomyśle walki Terence'a Crawforda (36-0, 27 KO) z Kellem Brookiem (39-2, 27 KO), lecz panujący mistrz WBO kategorii półśredniej wymianie zawodników, których stawia w szeregu przed Brookiem. - Errol Spence, Keith Thurman, Manny Pacquiao czy Danny Garcia, wolałbym spotkać się z jednym z nich. Jeśli to się nie uda, wówczas mógłbym pomyśleć o Brooku - nie ukrywa Crawford.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 06-04-2020 14:14:50 
"Syn" Hayemakera przypomina trochę młodego Khana. Przypadek?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.