RING TELEGRAM (28 MARCA 2020)

Brakuje trochę walk w sobotni wieczór, ale przynajmniej dzieję się trochę wokół boksu. Prezentujemy Wam skrót wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Trudno teraz o jakiekolwiek konkrety, ale Bob Arum zdradził, że kolejnym rywalem Terence'a Crawforda (36-0, 27 KO) może być Kell Brook (39-2, 27 KO). Anglik po utracie pasa IBF wagi półśredniej odniósł trzy zwycięstwa, ale w wyższej kategorii, junior średniej.

Na co czeka Mike Tyson? Na walkę Wasyla Łomaczenki (14-1, 10 KO) z Gervontą Davisem (23-0, 22 KO). - Bardzo lubię obu tych zawodników i po prostu musi dojść do ich walki - mówi "Żelazny Mike".

David Benavidez (22-0, 19 KO) miał 18 kwietnia w Phoenix bronić pasa WBC kategorii super średniej w konfrontacji z Roamerem Alexisem Angulo (26-1, 22 KO). - To przygnębiające, że nie dojdzie do tej walki, którą wróciłbym do domu i swoich kibiców. Nie boksowałem przecież u siebie od pięciu lat i bardzo czekałem już na ten występ. Pozostaję ciągle w treningu i mam nadzieję, że uda się przełożyć tę walkę i zaboksuję jednak w Phoenix - stwierdził Benavidez.

Wielu kibiców czeka na dopełnienie trylogii pomiędzy Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) a Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO). Innego zdania jest Amir Khan, zdaniem którego taka walka nie ma już sensu, a "GGG" wyjdzie już tylko po dużą wypłatę. - Znacznie ciekawsza byłaby walka Canelo z Billy Joe Saundersem. Gołowkin jest już starszym zawodnikiem i, z całym szacunkiem dla jego wcześniejszych osiągnięć, teraz to byłaby walka już tylko dla pieniędzy. Na tym etapie ich karier Gołowkin nie ma szans z Alvarezem. Ludzie zapominają, ile ten facet ma lat i ringowych wojen na koncie - przekonuje Khan.

Emerytowany już Antonio Margarito (41-8, 27 KO) dostał dekadę temu straszne lanie od Manny'ego Pacquiao (62-7-2, 39 KO). Dotrwał do ostatniego gongu, ale z perspektywy czasu uważa, że to był błąd i wszystkie te ciosy od "Pac-Mana" sprawiły, że nie był już tym samym zawodnikiem co wcześniej. - Nie spodziewałem się, że Pacquiao będzie tak szybki i mocny. Przyjąłem bardzo dużo ciosów, moja twarz była pokiereszowana, ale w przerwach mówiłem narożnikowi, żeby nie przerywał walki. Cały czas wierzyłem, że złapię go mocnym ciosem i znokautuję. Trenerzy przekonywali mnie w późniejszych rundach, że powinienem się poddać, ale nie chciałem tego zrobić. Z perspektywy czasu uważam, że walka powinna zostać zatrzymana - przyznaje Margarito.

Co prawda Manny Robles został trochę wystawiony przez Andy'ego Ruiza, ale zyskał uznanie wśród zawodników i kolejni pięściarze zgłaszają się do niego z zapytaniem o wspólne treningi. A on wykorzystuje swój czas i podjął się współpracy z kolejnym znanym bokserem. Od teraz stanie w narożniku Abnera Maresa (31-3-1, 15 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 28-03-2020 18:29:45 
- Chętnie zobaczę walkę Crawforda z Brookiem. Kella trochę się przekreśliło po porażce ze Spencem, moim zdaniem trochę przedwcześnie
- Oczywiście że GGG wyjdzie do trzeciej walki z rudym po pieniądze, ale i po trzecia wygraną :)
- Margarito to był twardziel, ale i oszust. Bardziej niż łomot od Pacmana, który zrobił mu z ryja galaretę ucieszył mnie ten wpierdol od Mosleya. Sugar Shane nawsadzał mu mniej ciosów, ale zdecydowanie mocniejszych. W końcówce walki mocno go poniewierając. Ale należało mu się za Cotto.
- Jakoś mnie ten Benavidez nie przekonuje, sam nie wiem czemu.
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 28-03-2020 18:58:09 
@MLJ też uważam że Golovkin nie przegrał z rudym .

Generalnie to że rudy ma przejąć pasy i trochę namieszać w różnych kategoriach to było jasne już jak wykryli u niego doping - co jak uważam było zwykłym niefartem. Każdy szanujący się zawodnik który posiada pasy odmawia albo wyraźnie podkreśla że chcę odmówić walki ...
Jedyną karą jaką poniósł rudy było odroczenie walki o parę miesięcy do przodu , a i tak zabrał pasy bez wyraźniej przewagi w ringu . Zarobił więcej mamony . I teraz on dyktuje warunki razem ze swoimi przyjaciółmi i dyrektorami różnych federacji .
 Autor komentarza: Koshi
Data: 28-03-2020 22:06:02 
Golovkin będzie walony na cytrynę. Nokautu nie będzie ale przegra wysoko na pkt tym razem bo jest coraz słabszy a cynamon coraz lepszy. Pierwsze dwie walki były bliskie w trzeciej cynamon wygra wyraźnie i gładko moim zdaniem.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 28-03-2020 23:24:05 
Alvarez dwukrotnie wygrał, szkoda, że wyłącznie na papierze,zapewne po raz trzeci zobaczymy jak się robi z kibiców wała.Jedno jest pewne wyjdzie z tego kultowa trylogia pełna matactw i na pewno jej nie zapomnimy.
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 29-03-2020 07:58:23 
Panowie dajcie spokój. Zaraz przyjdzie tutaj użytkownik samqualis i wam wyjaśni, że Alvarez wygrał obie walki, a wy żyjecie w alternatywnej rzeczywistości xD Nie zdziwiłbym się, gdyby chłopak pochodził z Austrii, bo nie dość, że wspiera drukarzy to jeszcze kaleczy język polski xD
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 29-03-2020 08:04:45 
@puncher48

Alvarez to oczywiście kawał dobrego boksera. Mogę go nie lubić, ale rzeczywistości nie mogę zakłamywać. A takimi werdyktami, jak choćby w obu walkach z Kazachem sędziowie robią mu po prostu krzywdę. Weźmy takiego Pacquiao- przegrał kilka walk, ale co z tego? Przegrał z nie byle kim, a w dodatku po czterdziestce ogrywa na pkt takiego kozaka jak Thurman. I jak gościa nie szanować, pomimo tych porażek?
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 30-03-2020 00:56:37 
Pyskaty, mannego tez w walkach przekręcali np wvwalce z Holtem gdzie wygrał wyraźnie ale prezent dostał gospodarz. Obie walki były wyrównane i bliskie remisu, w żadnej z walk nikt nie uzyskał wyraźnej przewagi i jeśli w pierwszej strona atakująca był 3G to druga miała inny scenariusz bo to Kazach głównie był na wstecznym i powinna skończyć się remisem lub nawet wygrana Gienka Nie jest tajemnica iż trudno będzie bez KO pokonać Alvareza bo waLk które przegrał a dali mu zwycięstwo było kilka ale to on przynosi kase, tak jest to on rządzi ale nie odbierajmy mu cojones bo wychodzi do ludzi w prime i ich tłucze i bokserem jest bardzo dobrym co udowadnia w każdej walce bo Saunders z którym miał walczyć to superbniewygodny bokser.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.