MALIGNAGGI: FURY JEST NAJLEPSZY, POKONA JOSHUĘ

2020-03-25, Redakcja, Fighthype

Były mistrz świata Paul Malignaggi jest obecnie cenionym ekspertem telewizyjnym. Szczególnie ceni mistrza świata WBC wagi ciężkiej, Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), na którego stawia w walce unifikacyjnej z czempionem IBF, WBA i WBO, Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO). Nie wydaje się, by starcie Brytyjczyków miało dojść do skutku w tym roku (z powodu pandemii koronawirusa przesunięta jest już walka Fury vs Wilder III), ale sam temat fascynuje.

WALKA FURY-WILDER III NIE W LIPCU - MOŻLIWY TERMIN PAŹDZIERNIKOWY >>>

- Myślę, że Fury jest najlepszym ''ciężkim'' na świecie, więc pokona Joshuę. Bardzo chciałbym to zobaczyć. Joshua jest gościem, który wciąż chce się uczyć i ma pasję, lecz Fury jest bardziej uzdolniony technicznie, ma 206 centymetrów wzrostu i rusza się jak prawdziwy atleta. Jest bardzo, bardzo zwinny i niezwykle trudno za nim nadążyć, a kiedy się to udaje, on wykorzystuje różnicę rozmiaru. Nie można z nim zbyt ostro pogrywać, jest za duży i za silny. Ma wspaniałe umiejętności, jest wielki i bardzo inteligentny - powiedział Malignaggi.

MALIGNAGGI: JEŚLI FURY NIE STRACI MOTYWACJI, TO ZNÓW POKONA WILDERA >>>

- Gdy rozmawia się z Furym o boksie, on bardzo inteligentnie się wypowiada. Rozumie to, co ma robić i czego ma nie robić. To, kim jest i kim nie jest. Może z miejsca walczyć z każdym i dać mistrzowski występ. Zrobił to w walce z Kliczką, potem zniknął. Następnie nie wyglądał najlepiej w dwóch walkach po powrocie, ale z Wilderem walczył wspaniale. W kolejnym starciu, przeciwko Wallinowi było nieciekawie, aż w końcu przyszła trzecia walka z Wilderem... Fury jest czasami wręcz zbyt cwany w tym wszystkim - z uśmiechem podsumował temat ''Króla Cyganów'' amerykański czempion.

<< Powrót na stronę główną <<